Groźne kolizje na obwodnicy

Dzisiaj tuż przed godziną 7.00 doszło do groźnie wyglądającej kolizji na obwodnicy Jabłonny. Opel Tigra wylądował w pobliskim rowie, a kierująca pojazdem została odwieziona do szpitala. To jednak nie była jedyna kolizja w ostatnich godzinach.

W poniedziałek, 17 kwietnia około godz. 6.50 kobieta kierująca Oplem Tigra niespodziewanie zjechała do rowu znajdującego się przy obwodnicy Jabłonny. Zniszczeniu uległ cały samochód.

– Nie wyglądało to dobrze. Jak jechałam za tą panią, na moich oczach, wylądowała w tym rowie. Jeszcze nie widziałam tak latającego w powietrzu samochodu. Na szczęście kobieta wyszła z niego o własnych siłach – opisuje jeden ze świadków.

Kobieta doznała obrażeń ogólnych i została odwieziona przez pogotowie ratunkowe do Szpitala Bródnowskiego.

Na miejsce kolizji wezwano policję oraz 2 zastępy JRG Legionowo i 1 OSP Jabłonna. Strażacy zastali auto wywrócone do góry kołami. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączyli akumulator i wyciągnęli samochód z rowu. Całkowicie zniszczone auto zostało zabrane przez pomoc drogową. W trakcie interwencji wystąpiły utrudnienia w ruchu na „krajówce”.

Dzień wcześniej przed godz. 16.00 w Jabłonnie doszło do jeszcze jednej kolizji drogowej. Na rondzie u zbiegu drogi krajowej z ul. Modlińską kierowca osobowego Citroena  nie zachował zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Na szczęście kierującemu nic się nie stało.

 

Na miejsce wezwano policję, pogotowie ratunkowe, przedstawiciela GDDKiA oraz strażaków z OSP Jabłonna i JRG Legionowo. Strażacy odłączyli akumulator oraz zakręcili butlę LPG. Zniszczeniu uległ przód Citroena oraz sygnalizacja świetlna.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. KP PSP w Legionowie