Policjanci mieli swoje święto

Pod koniec lipca w Legionowie odbyły się uroczystości obchodów Święta Policji. Policjanci odebrali odznaczenia państwowe, zostali mianowani na wyższe stopnie oraz otrzymali nagrody za rzetelnie pełnioną służbę. Po raz pierwszy gospodarzem uroczystości była, dotychczas pełniąca obowiązki komendanta powiatowego, młodszy inspektor Anna Jędrzejewska-Szpak, która z rąk Komendanta Stołecznego Policji nadinspektora Pawła Dobrodzieja odebrała rozkaz o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie.

Na uroczyste obchody przybyli przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji na co dzień współpracujących z policją, rodziny policjantów oraz mieszkańcy powiatu.

Podobnie jak w ubiegłym roku, także tegoroczne obchody Święta Policji w powiecie legionowskim rozpoczęły się o godz. 10.00 od uroczystej mszy świętej w kościele św. Jana Kantego w Legionowie, celebrowanej przez księdza prałata Lucjana Szcześniaka.

Następnie o godz. 13.00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku Komendantowi Stołecznemu Policji nadinspektorowi Pawłowi Dobrodziejowi przez dowódcę uroczystości podinspektora Artura Bartczaka.

Potem odbyło się uroczyste przywitanie gości w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie p.o. młodszego inspektora Anny Jędrzejewskiej-Szpak. Odczytano też rozkaz Komendanta Stołecznego Policji nadinspektora Pawła Dobrodzieja o powołaniu młodszego inspektora Anny Jędrzejewskiej Szpak na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie. Nadinspektor Paweł Dobrodziej osobiście pogratulował awansu nowo mianowanemu komendantowi i zabrał głos. Dziękował policjantom i pracownikom cywilnym policji za trud i poświęcenie oraz gratulował wyników w służbie. (…) Jesteście jednymi z najlepszych w garnizonie. Gratuluję! – mówił m.in. nadinspektor Paweł Dobrodziej. Komendant Stołeczny podziękował też rodzinom policjantów, za zrozumienie i wsparcie trudów codziennej służby.

Przemówienie wygłosił także Komendant Powiatowy Policji w Legionowie. (…) Mam zaszczyt złożyć wszystkim policjantom najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Życzę Państwu samych sukcesów w jakże niełatwej służbie w Policji, bez której niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie państwa. Dziękuję Wam za codzienny trud, profesjonalizm i zaangażowanie – mówiła m.in. do swoich podwładnych młodszy inspektor Anna Jędrzejewska-Szpak. Słowa podziękowania przekazała także rodzinom i bliskim policjantów oraz pracownikom cywilnym Policji i jasno nakreśliła, kierunki służby legionowskich stróżów prawa – Priorytetem dla legionowskich policjantów jest bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości powiatu legionowskiego. Dokładamy i dołożymy wszelkich starań, by legionowski policjant wzbudzał zaufanie, a społeczeństwo miało pewność, że zawsze można na niego liczyć – mówiła pani komendant.

Na uroczystość przybyli m.in. wicestarosta legionowski Jerzy Zaborowski, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Serock Józef Zając, wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski, wójt Gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur oraz wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki. W tym szczególnym dniu nie zabrakło także przedstawicieli służb mundurowych i instytucji na co dzień współpracujących z policją.

Następnie odbyło się oficjalne wręczenie odznaczeń państwowych policjantom, aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagród finansowych od władz samorządowych. Medalem srebrnym „Za Długoletnią Służbę” odznaczeni zostali: asp.szt. Daniel Jaśkiewicz, asp.szt. Mariusz Oleszko oraz asp.szt. Piotr Suplicki. Medalem brązowym „Za Długoletnią Służbę” uhonorowany został asp.szt. Arkadiusz Karadżow-Szmidkowski.

Słowa podziękowań i życzenia policjanci usłyszeli m.in. z ust WicestarostywJerzego Zaborowskiego. Uznania dla służby legionowskich policjantów wyraził Prezes Zarządu Koła Powiatowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Legionowie – czujemy się bezpiecznie w Legionowie – wybrzmiały na zakończenie oficjalnych podziękowań słowa pana Cezariusza Kalinowskiego.

W tym roku awanse otrzymało łącznie 65 policjantów:

· 24 w korpusie aspirantów,

· 38 w korpusie podoficerów,

· 3 w korpusie szeregowych.

Po gratulacjach i podziękowaniach obchody Święta Policji legionowskiej komendy zakończyły się, a funkcjonariusze wrócili do codziennych obowiązków.

Źródło: KPP Legionowo