Policja zlikwidowała hodowlę konopi indyjskich

Policjanci z Jabłonny zatrzymali 20-letniego Michała Z., który w swoim mieszkaniu nielegalnie uprawiał konopie indyjskie. Mężczyzna podejrzewany jest również o kradzież mosiężnych przedmiotów o wartości przeszło 13 tysięcy złotych.

Jabłonowscy policjanci uzyskali informację, że Michał Z. – będący mieszkańcem naszej gminy – nielegalnie uprawia konopie indyjskie w swoim mieszkaniu. Na miejscu mundurowi ujawnili, że mężczyzna hodował w doniczce 6 sztuk konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali 20-latka i zabezpieczyli nielegalne rośliny.

Co więcej, funkcjonariusze podejrzewali również, że Michał Z. ma związek z kradzieżą przedmiotów mosiężnych takich jak żyrandol czy kinkiety, które były wyposażeniem mieszkania jego siostry i które sprzedał na skupie złomu. Poszkodowana wyceniła straty na przeszło 13.000 zł.

Policja zabezpieczyła materiał dowodowy zebrany przez śledczych. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a kradzież mienia do 5. O losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. policja.pl