Policja zatrzymała podejrzanych o pobicie

Policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali trzy osoby podejrzane o pobicie. Z ustaleń wynika, że sprawcy zaatakowali pokrzywdzonych na terenie parku, rzucili się na nich i bili pięściami. Teraz za to przestępstwo może grozić im kara do 3 lat więzienia.

Piątkowej nocy, policjanci patrolujący okolice jednego z legionowskich parków usłyszeli wołanie o pomoc. Już po chwili na jednej z ławek zobaczyli młode osoby, których to wołanie słyszeli. Jak ustalili mundurowi dwójka nieletnich została zaczepiona w parku przez grupę osób. Dwóch mężczyzn i kobieta napadli na pokrzywdzonych, zadając uderzenia pięściami i ciągnąc za włosy. Funkcjonariusze po zapewnieniu pomocy medycznej pokrzywdzonym natychmiast udali się w kierunku, gdzie według ustaleń oddalili się podejrzani. Po kilku minutach, na jednej z ulic zatrzymali trzy osoby odpowiadające rysopisom przekazanym przez parę pokrzywdzonych nastolatków.

Zatrzymani to 19-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 21 i 24 lata. Cała trójka był po spożyciu alkoholu, w organizmie mieli od blisko 0,5 do ponad 1 promila alkoholu. Po noc spędzonej w policyjnym areszcie mieszkańcy powiatu legionowskiego usłyszeli zarzut pobicia wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto 24-latek usłyszał również zarzut posiadanie środków odurzających, które ujawnili policjanci w trakcie przeszukania mężczyzny.

 Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo