Policja rozpoczyna kontrole autokarów

Komenda Powiatowa Policji w Legionowie uruchomiła punkt kontrolny, w którym można sprawdzić stan techniczny autokarów przewożących dzieci na wycieczki, zielone szkoły i kolonie. W gotowości są również policjanci z komisariatu w Jabłonnie.

Okres wiosenno-letni to czas wyjazdów. Niestety, nie wszyscy przewoźnicy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Według policyjnych statystyk, najczęstsze przypadki to zły stan techniczny pojazdów i kierowanie pod wpływem alkoholu. W związku z tym policjanci zapowiadają kontrole autokarów.

Legionowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego przygotowali specjalny punkt kontroli autokarów – na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26B. Stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców będzie można sprawdzić od poniedziałku do piątku od godz. 6:00. W pozostałe dni kontrole będę prowadzone po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym

• 22 60-48-220 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00
• 22 60-48-213 całodobowo dyżurny KPP Legionowo

Jeżeli rodzice lub opiekunowie mają wątpliwości, co do stanu trzeźwości kierowcy autokaru, można powiadomić o tym mundurowych z komisariatu na ul. Modlińskiej 102B w Jabłonnie. Policjanci przyjadą i przeprowadzą badanie trzeźwości.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. kwp.radom.pl