Gwadera nowym sekretarzem. Poprzedniczka zwolniona dyscyplinarnie

Na dobre rozkręciła się karuzela zmian kadrowych w jabłonowskim magistracie. Stanowisko sekretarza i to wskutek zwolnienia dyscyplinarnego straciła Grażyna Woźnicka, a jej miejsce zajęła będąca bliskim współpracownikiem wójta – Joanna Gwadera.

Już w połowie poprzedniego miesiąca informowaliśmy, że J. Gwadera, kierownik Referatu Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami prawdopodobnie zostanie nowym sekretarzem gminy. – W tym momencie nie będę komentował spraw kadrowych związanych z funkcją sekretarza gminy – odpowiedział wtedy wójt Chodorski.

Okazało się, że na początku czerwca wójt podjął ostateczną decyzję o zwolnieniu G. Woźnickiej, po czym na jej miejsce powołał J. Gwaderę.

– Kilka dni temu, jeszcze przed niedzielną sesją dowiedziałem się o zmianie na stanowisku sekretarza. Rozumiem decyzję wójta, że postanowił przekazać tę funkcję nowej osobie. Dobrze, że zmiana nastąpiła, ponieważ w tej gminie są potrzebne osoby, które będą pracować. Nie chcę oceniać nowej sekretarz, ale sprawdziła się jako kierownik referatu – komentuje radny Arkadiusz Syguła.

Próbowaliśmy poznać powody i szczegóły zaistniałej zmiany, jednak urząd kierowany przez Jarosława Chodorskiego już od kilku dni unika odpowiedzi nawet na pytanie, czy zmiana kadrowa miała miejsce. Jest to niezrozumiałe tym bardziej, że J. Chodorski w swoim programie wyborczym zapewniał, że „wszystkie sprawy, o ile będzie to tylko możliwe, będą rozpatrywane od ręki”.

Jak nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć G. Woźnicka wróciła do pracy 28 maja. Wtedy jednak nie spotkała się ani z wójtem, ani z jego zastępcą. Dzień później ponownie udała się na zwolnienie lekarskie. Niespodziewanie jednak pojawiła się w pracy 2 czerwca i została zwolniona dyscyplinarnie. Jak przekazuje nasz informator, jako powód podano niedociągnięcia przy nadzorze nad budową CEKS, kiedy pełniła funkcję naczelnika Wydziału Inwestycji. Według naszego informatora G. Woźnicka rozważa możliwość wystąpienia na drogą sądową.

Jabłonna Dla Mieszkańców