Policja poszukuje sprawców znieważenia pomnika św. Jana Pawła II

– Policjanci z Legionowa poszukują świadków znieważenia pomnika, do którego doszło w Legionowie, w parku im. Jana Pawła II. Wszystkie osoby, które widziały to zdarzenie proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Legionowie pod nr tel. 660 761 250 lub całodobowo pod numerem telefonu 22 774 27 77 – apeluje KPP Legionowo. Na pomniku św. Jana Pawła II wymalowano czerwoną błyskawicę utożsamianą ze Strajkiem Kobiet.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło na przełomie 14 na 15 listopada. – Nieznany sprawca bądź sprawcy przy użyciu czerwonej farby zniszczyli pomnik przedstawiający postać papieża Jana Pawła II – informują policjanci.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat proszone są o kontakt z policjantami wydziału kryminalnego pod nr tel. 660 761 250 lub całodobowo pod numerem telefon 22 774 27 77. Informacje można przekazywać również pisemnie na adres e-mail: kpp.legionowo@ksp.policja.gov.pl

Urząd usunie farbę

– Urząd Miasta Legionowo usunie farbę z pomnika, jaki znajduje się w parku przy ulicy Piłsudskiego. Przypominamy, że taka forma wyrażania opinii nie jest akceptowalna – apelujemy o uszanowanie mienia publicznego – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Legionowo.

Ataki na pomniki św. Jana Pawła II

W ostatnich dniach na terenie naszego kraju dochodzi do kolejnych aktów wandalizmu związanych z pomnikami św. Jana Pawła II. Atak na polskiego papieża rozpoczął się po telewizyjnej projekcji dokumentu o jego wieloletnim sekretarzu kardynale Stanisławie Dziwiszu, w którym zasugerowano jego udział w tuszowaniu spraw pedofilii w Kościele.

fot. Urząd Miasta Legionowo