Policja kończy z pouczaniem. Będą mandaty za złe parkowanie!

Policjanci z Jabłonny rozpoczęli walkę z kierowcami, którzy nie parkują swoich aut zgodnie z przepisami. – Skończyliśmy etap edukacji, jeśli chodzi o parkowanie – informuje komendant Janusz Sochocki. Od końca kwietnia policjanci wystawiają tylko mandaty.

Problem związany z nieprzepisowym parkowaniem aut jest szczególnie widoczny na jabłonowskich osiedlach – Leśnej, Rajskiej Jabłoni oraz Bukowym Dworku. Podczas budowy tych osiedli, nie pomyślano o zapewnieniu odpowiedniej liczby parkingów i teraz znalezienie miejsca do zaparkowania nie jest łatwe. Zdarza się, że kierowcy pozostawiają auta w niedozwolonych miejscach, przez co mogą utrudnić przejazd służbom ratunkowym.

– Na naszym osiedlu samochody są pozostawiane w takich miejscach, że już nie da przecisnąć się osobówką. Karetka czy straż pożarna nie byłyby w stanie przejechać – mówi jedna z mieszkanek Bukowego Dworku.

Okazuje się, że policjanci z Jabłonny zamierzają wyciągać ostrzejsze konsekwencje w stosunku do źle parkujących kierowców. Tylko w kwietniu wystawiono 8 mandatów, 17 pouczeń, a 34 wnioski o ukaranie skierowano do sądu. Od jakiegoś czasu policjanci już nie korzystają z pouczeń.

– W tej chwili mieszkańcy tylko i wyłącznie będą karani mandatami, ewentualnie będą kierowane do sądu wnioski o ukaranie. Do tej pory mieszkańcy byli pouczani, ale nie przynosiło to żadnego efektu. Ten etap już się skończył – poinformował pod koniec kwietnia Janusz Sochocki, komendant komisariatu w Jabłonnie.

Czy takie działania zmobilizują kierowców do zwracania uwagi na to, gdzie parkują? Przekonamy się niebawem.

Jabłonna Dla Mieszkańców