Policja chroni łamiących prawo?

Radny Krajewski oskarżył policjantów z Jabłonny, że zaczynają chronić tych, którzy łamią prawo. – Te słowa są głęboko krzywdzące i mijają się z prawdą – odpowiada oficer prasowy KPP Legionowo. Kto ma rację? Radny czy policja?

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy nie pozostawiono suchej nitki na pracy policjantów. Najwięcej emocji wzbudził temat Osiedla Rajska Jabłoń w Jabłonnie. Padło wiele oskarżeń ze strony radnego Krajewskiego.

– Chciałbym zwrócić uwagę na pracę policji, a właściwie jej brak. Zaczyna nasza policja gminna chronić tych, którzy łamią prawo i to bardzo skutecznie ich chroni. Albo badania trzeba zrobić policjantom na wzrok albo nie wiem na co. Ostatnio byłem świadkiem jak samochód policyjny nie mógł przejechać u nas na zakręcie na osiedlu przez źle zaparkowane samochody. Udawali, że tego nie widzą. To może być śmieszne w sytuacji, gdy policjanci nie mają jak przejechać, ale przestanie być śmieszne, gdy strażacy nie będą mieli jak wjechać czy karetka pogotowia. Jako zarząd osiedla napisaliśmy 2 czy 3 pisma do policjantów i myślę, że mają też problem z czytaniem, bo z odpowiadaniem już w ogóle nie ma… Jesteśmy już po wielu spotkaniach i za każdym razem rozkładają ręce, mówiąc, że wypisują mandaty itd. Przy czym ciężko wypisać mandaty jak nie pojawiają się na osiedlu… To chyba takie wirtualne mandaty – mówił P. Krajewski.

Radny poprosił wójta o zorganizowanie spotkania z komendantem, podczas którego można byłoby wyjaśnić poruszone tematy. Z kolei my postanowiliśmy skontaktować się z legionowską policją i przedstawić opinię radnego na temat pracy funkcjonariuszy z Jabłonny. Co na to policja?

-W odpowiedzi na Pana zapytanie z dnia 1 październia br. informuję, że słowa użyte w mailu, że cyt: „Policja chroni łamiących prawo na Osiedlu Rajska Jabłoń” są głęboko krzywdzące i mijają się z prawdą. Funkcjonariusze zarówno z Komisariatu Policji w Jabłonnie jak i z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy w przypadku ujawnienia na terenie osiedla Rajska Jabłoń wykroczeń dot. m.in. niewłaściwego parkowania pojazdów nałożyli stosowali środki przewidziane prawem tj. nakładali mandaty karne, pouczali kierujących oraz kierowali wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Legionowie. Funkcjonariusze z  KP w Jabłonnie w toku pełnionej służby patrolowej codziennie są na terenie wskazanego osiedla, gdzie również wyznaczone mają tzw. punkty kontaktowe – mówi podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

KPP Legionowo twierdzi również, iż policjanci z komisariatu w Jabłonnie udzielili odpowiedzi na każde pismo, które wpłynęło do jednostki.

– Dzielnicowy kilkukrotnie spotykał się z przedstawicielami administracji osiedla i zarządem przedstawiając możliwe rozwiązanie problemu parkowania pojazdów oraz sugerując zmianę organizacji ruchu. Policjanci sugerowali administracji, aby ta wydała tylko taką liczbę przepustek na pojazdy ile jest miejsc parkingowych i aby przepustki wydane były na konkretne pojazdy z przypisaniem im numeru rejestracyjnego pojazdu. Teren przedmiotowego osiedla jest zamknięty i strzeżony przez firmę ochroniarską, której pracownicy pracują przy bramkach wjazdowych i to oni wpuszczają pojazdy na teren osiedla. Powyższe sugestie policjantów nie wzbudziły zainteresowania, a na teren osiedla wjeżdża każdy samochód – dodaje E. Kuligowska z KPP w Legionowie.

Jabłonna Dla Mieszkańców

Komentarze

 • 16 października 2017 at 08:06
  Link

  1. zmiana organizacji ruchu- trzeba to zatwierdzić chyba w starostwie plus oznaczenie w drogi pozarowej
  2. współpraca z laweciarzem

  i temat zakończony.

  Teraz rozumiem dlaczego w Gminie nawet najprostsze sprawy wydają się nader skomplikowane

  Odpowiedz
 • 16 października 2017 at 08:48
  Link

  wychodzi na to, że radny Krajewski jest kolejną osobą z samorządu, która lepiej by trzymała się na duży dystans od decyzji o układach drogowych. Policjanci słusznie zasugerowali, żeby przypisać przepustki do konkretnych pojazdów. Jeśli mieszkańcy nie mają ochoty na minimum porządku, to porądek ten powinna wyegzekwować Policja a nie radny (który nie ma do tego ani odpowiedniej wiedzy, ani umocowania prawnego). Słusznie pisze Slavo – jednen sprawny laweciarz i po 3 dniach będzie po problemie. Ale nie, my wolimy załatwiać to od du-py strony i czekamy na pierwszą tragedię w postaci zablokowanej karetki reanimacyjnej lub straży pożarnej. MIeszkańcy Rajskiej Jabłni – telefony na Policję w sprawie nieprawidłowo parkujących pojazdów są w intersie waszym i waszych najbliższych, zacznijcie domagać się przestrzegania prawa. PS. Panie Krajewski – i co pan zrobił ze zlamaniem Kodeksu Postępowania Administracyjnego, napisał pan cokolwiek do Komendy Głównej? WSA? Cokolwiek?

  Odpowiedz
 • 16 października 2017 at 09:18
  Link

  Radny Krajewski jest dobry w pisaniu innych pism. Jak widać to spec od wszystkiego, czyli ……..

  Odpowiedz
 • 16 października 2017 at 09:25
  Link

  jeśli droga wewnetrzna a nie publiczna to policja może co najwyżej doradzić…..reszta należy do administratora osiedla 😉

  Odpowiedz
 • 16 października 2017 at 12:18
  Link

  Szkoda, że radny Krajewski nie zajął się sprawą porządku na parkingu przed SP w Jablonnie i zatoczkami na Modlinskiej gdzie od lat stoi ok 20 wrakow porzuconych wraków samochodów.

  Odpowiedz
 • 16 października 2017 at 15:50
  Link

  To „Krasnala” pierwsza i ostatnia kadencja. Tylko zdziwiony jestem co on robi w Zarzadzie osiedla RJ?

  Odpowiedz
  • 16 października 2017 at 15:53
   Link

   Pewnie nikt nie chciał to się załapał.

   Odpowiedz
  • 16 października 2017 at 16:15
   Link

   Mądry facet to jest w zarządzie osiedla i jest dyrektorem szkoły. Spokojnie nie podniecajcie się, bo i tak będzie radnym. Mądrzy ludzie i tak go wybiorą, a hejterzy typu mazgaje, nadal będą hejtować kolejną kadencję, to mają wpisane w swój życiorys trollo-hejtera. No cóż na frustratów nie ma co zwracać uwagi, sami się zadręczają.

   Odpowiedz
   • 16 października 2017 at 19:32
    Link

    podobno głupota nie boli, a to wielka szkoda 😉

    Odpowiedz
   • 16 października 2017 at 20:11
    Link

    Agata, bazarowa interpunkcja zdradza cię od lat, nie ośmieszaj się 🙂

    Odpowiedz
  • 16 października 2017 at 19:49
   Link

   Tramwaj mówi że Aldo ma chrapkę na stolec sołtyski
   (miałem napisać „sołtysa”, ale u nas od tak dawna urząd ten piastuje niewiasta że żeńska forma wydała mi się bardziej na miejscu, zresztą gdybym napisał „sołtysa” zabrzmiałoby to… tak jakoś obleśnie – nieumyślnie obleśnie 😉 )

   Odpowiedz
 • 16 października 2017 at 22:48
  Link

  Niech Pan drogi W.Kręciszu nie wywołuje „wilczycy” z lasu…
  Wprawdzie tęskno mi za Waszymi forumowymi pojedynkami, bo to zazwyczaj Pan dostawał tęgie lanie lub cyt. „słowny łomot”, ale co do Pańskiej sugestii, to kulą w płot.
  Z tego co mi wiadomo, to „dziana” babka i nie interesują ją jakieś „sołtysowe fuchy”, a poza tym, to macierzyństwo jest na pierwszym planie. Wie Pan… przecież przyszłego Wójta trzeba odchować i wychować.

  Odpowiedz
 • 16 października 2017 at 23:20
  Link

  Marcin, trafnie i dosadnie. Tak trzymaj!

  Odpowiedz
 • 17 października 2017 at 07:11
  Link

  jak widać są wśeód nas różne zboczenia, oczywiscie od głównego tematu..;) 😉 😉 a tak nawiasem to ze starych rzeczy lubie brzmienie starych skrzypiec i smak starego wina 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *