Pokrzywdzony okazał się sprytniejszy od złodzieja

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy odzyskali część skradzionych pieniędzy i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o okradanie swojego pracodawcy. Od lutego do listopada br. z firmy zostało skradzionych prawie 25 tysięcy złotych. Łukasz M. podejrzany jest o kradzież z włamaniem do szafki przy użyciu dorobionego klucza. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Właściciel  jednej z firm na terenie powiatu legionowskiego powiadomił policjantów, że ma podejrzenia, iż jego pracownik okrada go. Z pomieszczenia gospodarczego szafki od lutego do listopada tego roku zginęło prawie 25 tysięcy złotych. Pracodawca przechytrzył jednak złodzieja i zamontował w szafce kamerę, która zarejestrowała przestępstwa. Pokrzywdzony dodatkowo spisał numery banknotów, które znajdowały się w szafce.

Kryminalni po uzyskaniu informacji od razu przystąpili do działania. Do zatrzymania podejrzanego doszło w okolicy miejsca zamieszkania mężczyzny. W wyniku przeszukania policjanci znaleźli przy 27-latku część skradzionej gotówki oraz klucz, który mężczyzna prawdopodobnie dorobił do szafki. Odzyskane pieniądze chwilę wcześniej zostały skradzione z firmowego pomieszczenia.

Podejrzany usłyszał zarzut włamania. Tłumaczył się, że pieniądze traktował jako premię za wykonywaną pracę. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wyrok wyda sąd.

Komenda Powiatowa Policji w Legionowie