Chotomów za wiaduktem zatrzymał się w XIX wieku?

Gmina ułożyła latem nową nawierzchnię z destruktu asfaltowego na 150-metrowym odcinku ul. Kolejowej w Chotomowie. Radny Syguła chce, żeby w następnym roku priorytetowo potraktowano budowę chodnika i wykonanie asfaltu na tej ulicy. Według niego Chotomów został podzielony na dwie części, a ta za ekranami pozostała w XIX wieku.

W połowie maja przy dawnym przejeździe kolejowym w Chotomowie na ul. Kolejowej ułożono nową nawierzchnię z destruktu asfaltowego. Radny Arkadiusz Syguła dziwi się, dlaczego w innych rejonach gminy buduje się piękne drogi, natomiast w tej części Chotomowa wysypuje się „śmieci destruktowe”.

– Podzielili Chotomów na dwie części. Wiemy, że ta druga część Chotomowa, położona za ekranami, jakby została w XIX wieku. Na ul. Szkolnej w Jabłonnie mamy piękny asfalt i chodniki, a na ul. Kolejowej w Chotomowie wysypuje się „śmieci destruktowe” i wszyscy są szczęśliwi, bo wysypaliśmy śmieci – mówił na ostatniej sesji radny.

Zdaniem A. Syguły przebudowa ul. Kolejowej powinna być przyszłorocznym priorytetem również ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Obecnie piesi muszą szczególnie uważać wieczorami, ponieważ nie ma tam chodnika.

Jabłonna Dla Mieszkańców / na zdjęciu ul. Partyzantów w Chotomowie