Poczuli gaz na Leśnej

Mieszkańcy budynku przy ulicy Leśnej w Jabłonnie poczuli unoszący się w powietrzu charakterystyczny zapach gazu. Na miejsce wezwano straż pożarną. Dojazd do interwencji był mocno utrudniony ze względu na zaparkowane samochody.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 20.00 przy ul. Leśnej w Jabłonnie. Strażaków z OSP Jabłonna i JRG Legionowo zaalarmowali zaniepokojeni mieszkańcy osiedla. Poczuli oni unoszący się zapach gazu pomiędzy 2 budynkami. Po przyjeździe strażacy sprawdzili specjalnym miernikiem, czy faktycznie istnieje zagrożenie związane z gazem. Jak okazało się, detektor nie wykazał przekroczenia obecności gazów niebezpiecznych.

Prawdopodobnie gaz był wyczuwalny z instalacji jednego z prywatnych samochodów, ale nie stanowił on zagrożenia. Warto jednak podkreślić, że większe niebezpieczeństwo stanowiły pojazdy zaparkowane na ul. Leśnej. Dojazd do miejsca zdarzenia był bowiem ze względu na nie utrudniony. Tylko dzięki dobremu wyszkoleniu i doświadczeniu strażaków, interwencja przebiegła sprawnie.

Jabłonna Dla Mieszkańców