„Ogniem i mieczem” w Pałacu

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”. Tym razem publiczność wysłucha muzyki wojennej i wojskowej. Jak zawsze wstęp bezpłatny.

W niedzielę, 17 kwietnia o godz. 13.00 w Pałacu w Jabłonnie wystąpi zespół kameralny Maes-Trio w składzie Marzena Mikuła-Drabek (fortepian), Jacek Gros (skrzypce) i Dariusz Kasperek (klarnet) oraz Jacek Woleński (słowo wiążące). Podczas koncertu zostanie wykonany program „Ogniem i mieczem”, czyli muzyka wojenna i wojskowa z przymrużeniem oka.

– Program „Ogniem i mieczem” – muzyka wojenna i wojskowa z przymrużeniem oka miał swoją premierę 3 lata temu w Filharmonii Zabrzańskiej, po czym został zaprezentowany w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie oraz Muzeum w Tarnowskich Górach. W jego skład wchodzą utwory kompozytorów od czasów romantyzmu po dzień dzisiejszy. Znajdziemy tu zarówno muzykę jednoznacznie kojarzoną z wojskiem, jak i tę, która w sposób nie tak oczywisty, ale zaskakujący i dowcipny będzie dopasowana do tematu. W tym barwnym i zróżnicowanym programie usłyszymy utwory muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej. Całość zostanie poprowadzona lekkim i humorystycznym komentarzem – informują Jacek Woleński i Magdalena Rostworowska.

Jabłonna Dla Mieszkańców