PKP PLK remontuje. Będzie mniej pociągów

PKP Polskie Linie Kolejowe planuje rozpocząć modernizację infrastruktury na linii relacji Warszawa – Działdowo. Część pociągów KM zostanie odwołana.

10 czerwca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 1 września.

– Od 10 czerwca do 19 czerwca w związku z naprawą przejazdu kolejowego w Pomiechówku ruch pociągów na odcinku Modlin – Nasielsk będzie prowadzony wahadłowo po jednym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana, wybrane pociągi nie zatrzymają się na odcinku Modlin – Nasielsk. Zastąpi je komunikacja autobusowa – informuje PKP Polskie Koleje Liniowe.

Na trasie Warszawa – Działdowo znajdują się stacje w Chotomowie i Janówku. W związku z pracami w Pomiechówku także pasażerowie korzystający ze wspomnianych stacji mogą spodziewać się utrudnień.

Ponadto w związku z modernizacją infrastruktury ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.

PKP PLK informują również, że od 23 czerwca do 2 września po raz kolejny zostanie uruchomiony pociąg „Słoneczny”:
– pociąg nr 18110/1 relacji Warszawa Zachodnia (odj. 6:29) – Gdańsk Główny (przyj. 9:41/odj. 9:44) – Ustka (przyj. 12:08) i będzie kursował przez stację Warszawę Centralną;
– pociąg nr 81110/1 relacji Ustka (odj. 12:42) – Gdańsk Główny (przyj. 15:03/odj. 15:06) –  Warszawa Zachodnia (przyj. 18:25) i będzie kursować przez Warszawę Śródmieście bez zatrzymania na przystankach osobowych Warszawie Stadion, Powiśle i Ochota.

Pociąg zestawiony będzie z piętrowych i klimatyzowanych wagonów piętrowych.

Jabłonna Dla Mieszkańców