Pijany kierowca ukradł ciężarówkę i uciekał przed policją

W miniony czwartek na drogach gm. Jabłonna rozegrały się sceny niczym z amerykańskich filmów akcji. Pijany kierowca uciekał przed policjantami skradzioną ciężarówką. Teraz 43-letniemu Tomaszowi Sz. grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego próbowali zatrzymać do kontroli ciężarówkę, której kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Niespodziewanie Tomasz Sz. nie zareagował na sygnały mundurowych i nie zatrzymał się. Wtedy policjanci podjęli – trwający kilka minut – pościg. W pewnym momencie mężczyzna porzucił auto i próbował uciekać pieszo. Został jednak zatrzymany przez stróżów prawa.

Jak okazało się, kierowca był pijany i miał w wydychanym powietrzu 1,05 mg/l. Co więcej, pojazd, którym poruszał się, został skradziony z warsztatu samochodowego znajdującego się na terenie gm. Jabłonna. 43-latek posiada również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez 5 lat.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw i potwierdził, że w trakcie interwencji znieważył policjantów. Za kradzież pojazdu grozi mu do 5 lat więzienia.

Jabłonna Dla Mieszkańców