Partyzantów w Chotomowie pełna kolein i dziur. Nie wiadomo, czy droga zostanie naprawiona

Mimo że przebudowa ul. Chotomowskiej w Jabłonnie i Partyzantów w Chotomowie rozpoczęła się już kilka miesięcy temu, nadal nie widać końca prac. Mieszkańcy narzekają na przeciągające się utrudnienia, natomiast Urząd Gminy nie jest w stanie odpowiedzieć, czy planowane jest wykonanie nowej nawierzchni na zniszczonej drodze.

– Myślę, że po nowym roku, jeśli pogoda na to pozwoli, ta przebudowa ruszy pełną parą. Na pewno będą utrudnienia z tym związane, ale potrwają na tyle krótko, że będziemy cieszyć się nową ścieżką – mówił w grudniu Jarosław Chodorski.

Jak okazało się, przebudowa może i ruszyła pełną parą, ale utrudnienia nadal są spore. Okoliczni mieszkańcy od miesięcy narzekają na chaos organizacyjny podczas przebudowy. – To pomsta do nieba, ulice krojone po kilka razy i tak od kilku lat, czy ktoś nad tym w gminie panuje? Bo mamy wrażenie, że nie – mówi jeden z mieszkańców.

Mieszkańcy zwracają również uwagę na zbyt małą liczbę pracowników przy zbyt dużym rozciągnięciu frontu robót. Sporym utrudnieniem są także koleiny i dziury, co czasami u niektórych kończy się wizytami u mechaników. Mieszkańcy dopytują też, dlaczego roboty cały czas wydłużają się.

Urzędnicy zachwalają intensywność robót

Innego zdania są urzędnicy, którzy uważają, że prace są wykonywane w sposób intensywny i zapowiadają, że już w wakacje można będzie korzystać z nowego ciągu pieszo-rowerowego. – Wydłużenie terminu budowy związane jest m. in. ze zmianami przy wykonywaniu zjazdów ze względu na ustalenia z właścicielami posesji – wyjaśniają urzędnicy.

Pytania bez odpowiedzi

W czerwcu zapytaliśmy Urząd Gminy, czy planowane jest wykonanie nowej nawierzchni na ul. Partyzantów w Chotomowie. Obecnie kierowcy, jak już wspominaliśmy, jeżdżą po dziurach i koleinach, dlatego położenie nowego asfaltu wydaje się zasadne, a wręcz niezbędne. Urzędnicy nie potrafią jednak odpowiedzieć na to pytanie.