Policjanci zabezpieczyli ponad 20 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Ponad 20 tysięcy sztuk zabezpieczonych papierosów bez akcyzy oraz zatrzymanie dwóch mieszkańców Legionowa to efekt działań, które w sobotnią noc zorganizowali funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty i teraz przed sądem odpowiedzą za paserstwo akcyzowe.

W sobotę policjanci z legionowskiej „patrolówki” uzyskali informację o miejscu w pobliżu legionowskiego targowiska, w którym najprawdopodobniej przechowywane są wyroby tytoniowe bez akcyzy. Z ustaleń mundurowych wynikało również, że sobotniej nocy ma dojść do kolejnej dostawy kontrabandy.

Funkcjonariusze udali się w okolice targowiska i podjęli obserwację pomieszczeń, w których miała znajdować się kontrabanda. Po kilku godzinach obserwacji, około godziny 4.00, na osiedlowy parking wjechał ford i wysiadło z niego dwóch mężczyzn, którzy z bagażnika pojazdu zaczęli wyjmować kartony z papierosami. Wtedy do działań wkroczyli mundurowi. Mężczyźni próbowali ratować się ucieczką, lecz już po chwili byli w rękach policjantów.

30- i 27-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała czynności procesowe i zabezpieczyła ponad 20 tysięcy nielegalnych papierosów.

Mieszkańcy Legionowa już usłyszeli zarzuty z art. 65 kodeksu karnego skarbowego. Wartość uszczuplenia majątkowego na szkodę Skarbu Państwa to kwota blisko 25 tysięcy złotych. Teraz mężczyznami zajmie się sąd.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/jf, fot. KPP Legionowo