Kierowali kompletnie pijani. Mieli ponad dwa promile alkoholu

Przed sądem stanie dwóch mężczyzn, którzy pomimo wypitego alkoholu postanowili wyruszyć w drogę nie zważając na to jak poważne zagrożenie stanowią. 56- i 26-latek mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Do zatrzymania doszło w Górze niedaleko Janówka Drugiego oraz w Trzcianach.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

Wczoraj na terenie powiatu legionowskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany po godzinie 18.00 w miejscowości Góra niedaleko Janówka Drugiego. Do wyeliminowania z ruchu drogowego 56-letniego kierowcy peugeota przyczynił się świadek, który uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę i wezwał policję. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca powiatu warszawskiego zachodniego 2,28 promila alkoholu.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł w ręce policjantów z Jabłonny. Przed północą w miejscowości Trzciany zatrzymali oni do kontroli drogowej seata. Jak się okazało 26-latek siedzący za kierownicą był nietrzeźwy. Mieszkaniec powiatu legionowskiego w organizmie miał 2,45 promila alkoholu.
Teraz obaj mężczyźni za swoja lekkomyślność odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo