Parafianie powitali Maryję

W ostatnią środę licznie zgromadzeni parafianie powitali w Chotomowie kopię cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Obraz peregrynuje po terenie diecezji warszawsko-praskiej. Wcześniej w jego powitaniu uczestniczyli parafianie z Rajszewa i Jabłonny.

– Mimo siarczystego mrozu wielu parafian z parafii Wniebowzięcia NMP wyszło przed kościół oczekiwać na przybycie Matki. Ze świecami w dłoniach i wzruszeniem na twarzach spoglądali jak z samochodu kaplicy, przy dźwiękach fanfar, wysuwa się obraz – pisze serwis Gosc.pl Warszawski.

Wizerunek Jasnogórskiej Pani ucałowali proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP ks. Mirosław Gawryś oraz abp Henryk Hoser. Następnie Kościelna Służba Porządkowa Totus-Tuus wniosła do świątyni ikonę. Kwiaty pod obrazem złożyła delegacja z parafii w Jabłonnie, która poprzednio gościła Maryję.

– W naszej wspólnocie nie brakuje tych, którzy niejednokrotnie pielgrzymowali do Twojego tronu na przestrzenie setek lat z parafii w Chotomowie i to właśnie na uroczystość Wniebowzięcia NMP, bo taki jest tytuł naszej parafii – witał Madonnę proboszcz ks. Mirosław Gawryś.

W homilii abp Henryk Hoser przypomniał, że Maryja przybywa do parafii w Chotomowie ponownie po 60 latach. Podkreślił jednocześnie, że chotomowska parafia powstała niecałe 30 lat wcześniej niż obraz Matki Bożej pojawił się na Jasnej Górze.

– Ta parafia od samego początku jest pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP co też świadczy o jej starożytności, ponieważ w średniowieczu najczęściej fundowano kościoły pod Jej wezwaniem, nie tylko katedry, ale także te pierwsze parafie, które się pojawiały na Mazowszu, tak jak parafia w Chotomowie – powiedział abp Henryk Hoser.

Więcej TUTAJ.

Źródło: Gosc.pl Warszawski, fot. Agata Ślusarczyk