Akcja Zima przebiegła sprawnie

Od zakończenia ferii zimowych minęło już parę tygodni. Postanowiono zatem podsumować akcję, którą zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Sportu. – Po raz pierwszy zanotowaliśmy sytuację, że nie zabrakło miejsc. Są dwa powody. Nie możemy jednak rozstrzygnąć w tej chwili, który był ważniejszy: czy dzieci chorowały czy zadziałał Program 500+ – mówił dyrektor Grzegorz Przybyłowicz.

Jak okazuje się tegoroczny zimowy wypoczynek, różnił się od tego, który był organizowany przez GCKiS w poprzednich latach. Pierwszy raz zdarzyło się, że rodzice lub opiekunowie opłacili zajęcia dla wszystkich zapisanych dzieci.

– Jest to prawda, że Program 500+ zadziałał w naszej gminie. Nie było widać problemów z płatnościami. Karta Dużej Rodziny też zadziałała, ale z niej skorzystało około 15 rodzin. Dzieci przyjmowaliśmy do ostatniej chwili, ponieważ były miejsca – informuje G. Przybyłowicz.

Dyrektor dodał również, że gmina w terminie podpisała umowy z nauczycielami, dzięki czemu ci wiedzieli za ile pracują i gdzie pracują. Akcja odbywała się w godzinach 8.00-18.00, dużą frekwencją cieszyły się wycieczki. G. Przybyłowicz przyznał, że nie odnotowano żadnych negatywnych zdarzeń.

Jabłonna Dla Mieszkańców