Pamiętali o Katyniu. Odznaczono kpt. Kielichowskiego

W ostatnią sobotę w Jabłonnie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W trakcie uroczystości Artur Pozorek, pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz radny Adam Krzyżanowski wraz z żoną wręczyli kpt. rezerwy WP Julianowi Kielichowskiemu, ps. Piła medal Pro Masovia. Medal został nadany – przez Adama Struzika, marszałka województwa – za wybitne zasługi oraz całokształt działalności kombatanta na rzecz woj. mazowieckiego.

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed Pomnikiem Katyńskim. Przy asyście 32. Wieliszewskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej, hołd pomordowanym na Wschodzie oddali kombatanci na czele z kpt. Edmundem Kuklewskim, prezesem Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Jabłonnie, przedstawiciele Wojska Polskiego, Marszałka Województwa, Urzędu Gminy, OSP Chotomów oraz harcerzy z Jabłonny i Chotomowa.

Następnie wszyscy obecni udali się do kościoła, gdzie punktualnie o godz. 18.00 rozpoczęła się Msza Św. za Ojczyznę. W jej trakcie kpt. Kielichowski został odznaczony medalem Pro Masovia.

Kpt. Kielichowski urodził się 16 kwietnia 1918 roku w Opinogórze Górnej (powiat ciechanowski). Był żołnierzem 13 Pułku Piechoty w Pułtusku, a następnie 32 Pułku Piechoty w Modlinie, od lutego 1940 roku do stycznia 1945 służył w Armii Krajowej. W przeszłości mieszkał w Jabłonnie, obecnie jest mieszkańcem Legionowa. Kpt. Kielichowski należy do Środowiska Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Jabłonna.

Jabłonna Dla Mieszkańców