Oświetlenie łącznika nie w tym roku

Od początku sierpnia kierowcy jadący na Bukowiec i wyjeżdżający z niego mogą korzystać z łącznika ul. Szarych Szeregów i Zegrzyńskiej w Jabłonnie. Jednak w dalszym ciągu Urząd Gminy nie wybudował tam oświetlenia. W tym roku powstanie tylko dokumentacja projektowo-kosztorysowa.

Pod koniec maja pisaliśmy o wpadce urzędu, który budując łącznik ul. Szarych Szeregów i Zegrzyńskiej, pominął wykonanie oświetlenia tej drogi. Dopiero po interwencji naszej redakcji i radnego Zenona Chojnackiego, urząd postanowił naprawić swój błąd.

– Budowa oświetlenia jest niezbędna i obiecuję, że będzie. Myślę, że oświetlenie łącznika zostanie wybudowane jeszcze w tym roku. Mimo że urząd mamy taki jaki mamy, będzie to dopilnowane – mówił wówczas radny Chojnacki.

Jak okazało się, na oświetlenie łącznika trzeba będzie poczekać przynajmniej do następnego roku, jeśli nie dłużej… Gmina dopiero wyłoniła wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorosowej. Jej opracowanie będzie kosztowało około 8.000 zł. Firma wykona dokumentację jeszcze dla 7 innych dróg gminnych.

– Dokumentacja projektowo-kosztorysowa wykonana jeszcze w tym roku umożliwi szybką realizację zaplanowanych inwestycji oświetleniowych w kolejnych 3 latach – informuje Urząd Gminy.

Niezadowolony z faktu, że Urząd Gminy w tym roku nie wyrobi się z budową oświetlenia na łączniku, jest radny Chojnacki.

– Obiecuję, że będę dopytywał na każdej komisji i sesji, kiedy to zostanie zrobione, aż w końcu oświetlenie powstanie. Jednakże mogę tylko pytać i prosić, ponieważ pan wójt i tak prowadzi swoją politykę. Miesiąc temu udałem się do Wydziału Inwestycji i spotkałem tam panią sekretarz. Zapewniła mnie, że oświetlenie będzie wykonane jeszcze w tym roku – mówi radny Chojnacki.

Jabłonna Dla Mieszkańców