Zlikwidowano plantacje konopi indyjskich

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji oraz dzielnicowi z Legionowa zlikwidowali na terenie Jabłonny i Legionowa dwie plantacje konopi indyjskich. Zabezpieczono prawie 160 krzaków nielegalnej rośliny oraz 940 gramów suszu marihuany. Czterem Ukraińcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego Komendy Stołecznej Policji, pełniący służbę na terenie Legionowa na ul. Moniuszki, zwrócili uwagę na zaparkowanego Volkswagena. Osoby stojące przy samochodzie podejrzanie się zachowywały, a jedna z nich na widok przejeżdżających pojazdów schowała się za auto. Policjanci przystąpili do legitymowania mężczyzn. Byli to trzej Ukraińcy w wieku 18 i 20 lat. Kiedy funkcjonariusze zajrzeli do środka Volkswagena, „uderzyła” ich silna woń marihuany. Na tylnym siedzeniu znaleźli 10 krzaków konopi indyjskich. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

– W wyniku podjętych kolejnych czynności policjanci odkryli na terenie Jabłonny plantację konopi indyjskich, skąd pochodziły krzaki znalezione w Volkswagenie. Podczas przeszukania mieszkania jednego z mężczyzn, policjanci znaleźli torebkę foliowa, a w niej susz roślinny. W domu innego zatrzymanego mężczyzny znaleziono kolejne porcje suszu roślinnego i zatrzymano czwartego 22-letniego obywatela Ukrainy – podejrzanego w tej sprawie – informuje podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

Wszyscy mężczyźni zostali dowiezieni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty uczestnictwa w przygotowaniu do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci 940 gramów marihuany poprzez założenie plantacji. Jak ustalili śledczy konopie zostały zebrane, wysuszone i były przygotowane do sprzedaży.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty przygotowania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Policjanci i prokurator wystąpili z wnioskami o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, do których sąd się przychylił. Za to przestępstwo obywatelom Ukrainy może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Długo nie trzeba było czekać na kolejny sukces policjantów. Już następnego dnia na terenie Legionowa znaleźli kolejną plantację konopi indyjskich. Na jednej z posesji ujawnili i zabezpieczyli 147 krzewów w różnych fazach wzrostu, które zostały przesłane do dalszych badań. Śledczy ustalą do kogo należy nielegalna uprawa. Obie sprawy mają charakter rozwojowy.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Policja