OSP Jabłonna dba o młode pokolenie

Strażaków z OSP Jabłonna odwiedzili dziś wyjątkowi goście. Przez blisko dwie godziny uczestnicy „Akcji Zima 2016” ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie poznawali tajniki rzemiosła pożarniczego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W czwartek, 4 lutego dwie grupy dzieci, które spędzają ferie zimowe w gm. Jabłonna, udały się do strażnicy OSP Jabłonna. Tam na nich czekali druhowie i druhna, którzy opowiedzieli o swojej pasji niesienia pomocy innym, jak i zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu jednostki.

Dzieci obejrzały pojazdy ratowniczo-gaśnicze, do jednego z nich mogły nawet wejść. Najmłodszym zaprezentowano również sprzęt ratowniczy, niezbędny podczas akcji, w tym najnowszy nabytek w postaci ciężkiego zestawu sprzętu hydraulicznego do uwalniania ofiar wypadków komunikacyjnych.

Sympatyczni goście byli pod wrażeniem wycieczki. Co najważniejsze, zajęcia nie ograniczyły się tylko do części teoretycznej. Uczestnicy mogli dotknąć, oczywiście pod nadzorem, sprzęt służący na co dzień do ratowania ludzkiego życia.

Strażacy zapewniają, że chętnie przyjmą kolejne grupy zainteresowane podobnymi zajęciami. Brawo!

JDM