Ciąg dalszy problemów z budową placu zabaw

– Na normalnym placu zabaw muszą być jakieś dojścia – zauważył jeden z radnych. Dopiero w trakcie inwestycji przy Szkole Podstawowej w Jabłonnie, urząd przypomniał sobie o dobudowaniu dojść do placu zabaw. Według słów radnego, wcześniej zapomniano o nich w projekcie.

Przy jabłonowskiej podstawówce trwa budowa nowego placu zabaw. W ramach programu „W szkole Przedszkole” pozyskano na ten cel ok. 210.000 zł. Prawdopodobnie Urząd Gminy będzie musiał jednak zwrócić ok. 52.000 zł, ponieważ istnieje duże ryzyko, że nie będzie w stanie wykorzystać kwoty, która została zaoszczędzona po przetargu. Co więcej, radny Syguła obawia się, że gmina będzie musiała jeszcze dołożyć własne środki finansowe na dobudowę dojść do placu zabaw. Powód? Nikt z urzędu nie zwrócił uwagi na ich brak.

– Zapomniano w projekcie o dobudowie dwóch dojść. Wczoraj doszło do jakiegoś porozumienia, że zajmie się tym wykonawca, ale kto za to zapłaci i z jakich pieniędzy? Na pewno my, ale mogliśmy zapłacić z pozyskanych środków, których zostało naprawdę dużo. Można było sprawdzić projekt i zobaczyć czego nie ma. Na normalnym placu zabaw muszą być dojścia, a nie, że trzeba chodzić po trawie czy ziemi – mówił podczas październikowej sesji Rady Gminy radny Arkadiusz Syguła.

Niestety wójt był zaskoczony słowami radnego.

– Pierwszy o tym słyszę, przeanalizujemy to – dziwił się wójt Jarosław Chodorski.

Przypomnijmy, urząd zdemontował plac zabaw przy jabłonowskiej szkole jeszcze w wakacje, jednocześnie wiedząc, że wraz z nadejściem roku szkolnego 2015/2016, nie będzie w stanie przez kilka tygodni wybudować nowego. Ponad 400 maluchów będzie mogło skorzystać z nowego placu zabaw najwcześniej w drugiej połowie listopada, czyli dopiero po zakończeniu jego budowy i odbiorze inwestycji.

Jabłonna Dla Mieszkańców