Osiedle Bukowy Dworek. Gmina zaopiekuje się placem zabaw

Już wkrótce plac zabaw na Osiedlu Bukowy Dworek w Jabłonnie zmieni właściciela. Po dopełnieniu ostatnich formalności o jego będzie dbał Urząd Gminy. W tym celu gmina pozyska teren, na którym się znajduje się plac zabaw.

Podczas kwietniowej sesji Rada Gminy wyraziła zgodę na nabycie prawa własności działki o powierzchni 0,4327 ha położonej na Osiedlu Bukowy Dworek, na której znajduje się plac zabaw i teren zieleni. Opłata jest symboliczna, ponieważ wynosi 2 tys. zł i ma jedynie pokryć koszty aktu notarialnego oraz spraw związanych z przekazaniem tej nieruchomości na rzecz gminy.

– Sprawa tej nieruchomości toczy się od wielu lat (…). Od początku była mowa, że jeżeli mamy przejąć nieruchomość, musi być doprowadzona do stanu formalno-prawnego, w jakim obecnie się znajduje. Nieruchomość została podzielona – mówi wójt Jarosław Chodorski.

Dzięki temu gmina przejęła nieruchomość bez dróg oraz sąsiadującej infrastruktury. Teraz będąc w posiadaniu tego terenu, będzie mogła zmodernizować lub przebudować plac zabaw.