Papierosy z przemytu na stoisku z warzywami

Prawie 32 tysiące sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą legionowskiej komendy. Wyroby tytoniowe sprzedawał na terenie jednego z bazarów w powiecie legionowskim 58-letni mężczyzna.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą legionowskiej komendy uzyskali informację dotyczącą sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej na jednym z bazarów w powiecie legionowskim. Z informacji wynikało, że papierosy z przemytu można kupić na stoisku z warzywami.

Policjanci podjęli obserwację targowiska. Już po chwili zauważyli mężczyznę, który na swoim stoisku oferuje do sprzedaży nie tylko warzywa, ale i papierosy. Podczas kontroli stoiska oraz pojazdu należącego 58-latka, funkcjonariusze ujawnili 1500 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Ponadto podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli jeszcze większą ilość nielegalnego towaru. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 31800 sztuk nielegalnych papierosów. Mieszkaniec powiatu legionowskiego został zatrzymany, zaś kontrabanda zabezpieczona w policyjnym depozycie.

Wartość uszczuplenia majątkowego na szkodę skarbu państwa to kwota 37 tysięcy złotych. Policjanci przedstawili zatrzymanemu 58-latkowi zarzut z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo