Opóźnienia w termomodernizacji. Sanepid w szkole

Szkoła Podstawowa nr 2 w Chotomowie od ponad roku czeka na rozpoczęcie termomodernizacji. Planowano, że w ramach inwestycji realizowanej przez Urząd Gminy m.in. zostaną wymienione kaloryfery. Niestety gmina nadal nie wyłoniła firmy, która zajmie się wykonaniem prac. Koniec końców szkoła musiała zabudować grzejniki, ponieważ została o to poproszona przez Sanepid.

Na początku poprzedniego roku wójt Chodorski podpisał umowę na dofinansowanie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Niestety od tamtego czasu gmina nie jest w stanie znaleźć firmy, która zrealizuje tę inwestycję w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie. Ogłoszono już cztery postępowania przetargowe i żadne z nich jak na razie nie przyniosło pozytywnego efektu. Do ostatniego przetargu na termomodernizację podstawówki przystąpiły trzy firmy, ale oferty przez nie zaproponowane były wyższe aniżeli kwota, którą gmina zaplanowała na ten cel.

– Czekamy na termomodernizację i wymianę grzejników, które są stare, duże, żeliwne i na pewno dużo energii kosztuje podgrzanie w nich wody. Dostaliśmy prośbę od Sanepidu, żeby grzejniki były zabudowane w całej szkole ze względu na bezpieczeństwo. Zabudowy nie było, ponieważ czekaliśmy na termomodernizację. Niestety miałam wizytę pani z Sanepidu i już podjęliśmy działania – w sali, gdzie uczą się najmłodsze klasy mamy już zabezpieczone grzejniki – mówiła jeszcze przed ostatnim otwarciem ofert Katarzyna Tomporowska, dyrektor szkoły.

Pani dyrektor dodała, że w trakcie roku szkolnego sukcesywnie będzie robiona zabudowa kolejnych grzejników, ponieważ szkoła nie może już dłużej czekać. Miejmy nadzieję, że następnych miesiącach gmina znajdzie wykonawcę robót, inaczej istnieje ryzyko utraty środków zewnętrznych.

Jabłonna Dla Mieszkańców