Ola Socha: tylko nadzieja utrzymuje mnie przy życiu

– Zmagam się z wieloma chorobami przewlekłymi, które z powodzeniem utrudniają mi codzienne życie. Jedną z nich jest zespół Ehlersa Danlosa, który powoduje upośledzenie układu nerwowego, układu krwionośnego, układu pokarmowego, układu mięśniowo-szkieletowego, układu hormonalnego, układu immunologicznego oraz układu oddechowego. Życie z tą chorobą to konieczność ciągłego odwiedzania szeregu specjalistów, najczęściej prywatnie. To również desperackie szukanie pomocy w kraju i poza jego granicami… – mówi 32-letnia Ola Socha, która prosi o pomoc w sfinansowaniu jej leczenia w klinice w Barcelonie.

Niestety choroba ta jest nieuleczalna. Leczenie to jedynie łagodzenie objawów, rehabilitacja i wiszące widmo coraz to nowych operacji. Ze względu na charakter choroby operacje obarczone są ryzykiem niepowodzenia.

– W przeszłości przeszłam dwie operacje stabilizacji ręki, które niestety zakończyły się niepowodzeniem. Na początku 2020 zostałam skierowana na zabieg artroskopii kolana, który przez pandemię został odwołany… Ból nie czeka na lepszy czas! Ostatnio mój stan znacznie się pogorszył. Neurolog oraz neurochirurg zdiagnozowali czterokończynowy niedowład spastyczny, nie może być to jednak kolejny objaw mojej choroby. Podejrzewano uszkodzenie rdzenia kręgowego oraz kolejną rzadką chorobę genetyczną – adrenomieloneuropatia – dodaje Ola Socha.

Lekarzy w Barcelonie nie powstrzymało to od chęci pomocy! Na podstawie przesłanych przez Olę badań zaobserwowali objawy syndromu Nerwowo-Czaszkowo-Kręgowego, czyli zespołu objawów, które wpływają na cały układ nerwowy. Potwierdzili oni, że Ola kwalifikuje się do leczenia nowatorską metodą. Zabieg może zatrzymać postęp choroby.

– To moja ostatnia nadzieja! Nie mogę dalej być uzależniona od pomocy innych. Nie mogę tylko leżeć w łóżku i cierpieć… Ja muszę żyć! Choroba zabrała mi możliwość pracy, możliwość wyjścia z domu, ale nie zabrała nadziei, że jeszcze będzie dobrze. Proszę Cię, pomóż… – zwraca się z prośbą Ola Socha.

Zbiórka internetowa na leczenie Oli prowadzona jest TUTAJ.