Po alkoholu bił żonę i chciał ją udusić

Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. – Doszło do tego, że mężczyzna nawet próbował udusić kobietę – informuje KPP Legionowo. Decyzją sędziego wobec sprawcy przemocy domowej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny jabłonowskiego komisariatu komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie gminy. Na miejscu policjanci zastali 39-latka, który bez powodu wszczął awanturę z żoną. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od ponad pół roku znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją małżonką. W trakcie awantur wyzywał ją, ośmieszał i krytykował. Będąc pod działaniem alkoholu bił żonę rękoma, kopał ją, szarpał i popychał. Doszło do tego, że mężczyzna nawet próbował udusić kobietę.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mu zarzut gróźb karanych i znęcania się nad osoba najbliższą. sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 39-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Oznacza to, że sprawca przemocy najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad żoną.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo