Ogromne utrudnienia na Przylesiu i Leśnej

Remont ul. Przylesie w Jabłonnie staje się coraz bardzie uciążliwy dla okolicznych mieszkańców. Dzisiaj wykonawca robót zamknął skrzyżowanie z ul. Politechniczną. Mieszkańcy narzekają również na wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Leśnej. Największe utrudnienia potrwają jeszcze do środy, 14 sierpnia.

– Na czas prowadzenia prac 9-14.08.2019 r., zostaje wprowadzona następująca organizacja ruchu: ruch na ul. Leśnej będzie odbywał się dwukierunkowo. Prosimy o zabranie samochodów zaparkowanych wzdłuż ul. Leśnej 17 w celu udrożnienia drogi dla ruchu dwukierunkowego. Ruch na ul. Leśna Echa będzie odbywał się dwukierunkowo, ruch na ul. Milenijnej będzie odbywał się dwukierunkowo, wjazd i wyjazd na osiedla w rejonie ulic: Przylesie, Leśne Echa, Słoneczna Polana w ul. Politechniczną będzie odbywał się utwardzonym przejazdem usytuowanym przy remontowanym skrzyżowaniu – informuje Urząd Gminy.

Mimo że od czerwca urzędnicy i inspektor nadzoru nie przywiązywali większej uwagi do prawidłowego oznakowania remontu, tym razem proszą o zwracanie uwagi na znaki drogowe, które „w trakcie prowadzonych prac mogą ulegać zmianom”.

Co na to mieszkańcy?

– Niekoniecznie jest to dobrze oznakowane, bo gdybym jechał dzisiaj zgodnie ze znakami to bym pojechał Milenijną. Objazd prowadzi na objazd, który jest nieaktualny – pisze p. Piotr.

– Totalny chaos – dodaje p. Barbara.

– Tylko te dwa kierunki na Leśnej 17 to jakaś fikcja! Nie ma szans na to, żeby zniknęły zaparkowane auta na skutek wywieszenia obwieszczenia na klatkach bloków. Mieszkańcy nie mają co z nimi zrobić – zauważa p. Łukasz.

Szczególne utrudnienia w ruchu panują na ul. Leśnej 17, która dzisiaj stała się dwukierunkowa. Jeden pas ruchu zajęty jest na prawie całej długości przez zaparkowane samochody, przez co kierowcy jadący z obu stron muszą nagimnastykować się, żeby przejechać dalej.