Strażackie ogniska na 1050. rocznicę Chrztu Polski

OSP Jabłonna i OSP Chotomów pamiętały o 1050. rocznicy Chrztu Polski. W ramach ogólnopolskiej akcji nasi strażacy rozpalili ogniska przed strażnicami w czwartek punktualnie o godzinie 20.20.

W czwartek, 14 kwietnia na terenie całej Polski w godz. 20.00-20.35 strażacy-ochotnicy rozpalali ogniska przypominające o 1050. rocznicy Chrztu Polski. Była to wspólna inicjatywa Związku Podhalan i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Patronat nad wydarzeniem objęli Prymas Polski abp Wojciech Polak i abp Sławoj Leszek Głódź – Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Strażaków.

Głównym założeniem akcji był przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego, polegający na ich zapaleniu przez strażaków ochotniczych straży pożarnych od godz. 20.00 w całym kraju. Pierwsze ognisko zapłonęło na Giewoncie, a ostatnie nad brzegiem Bałtyku. Do akcji przyłączyły się również jednostki z terenu naszej gminy. OSP Jabłonna i OSP Chotomów rozpaliły ogniska punktualnie o godz. 20.20. O tej właśnie godzinie symboliczny ogień miał pojawił się w naszej części kraju.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. OSP Jabłonna, OSP Chotomów, ZG OSP RP