Odpowie za oszustwa internetowe

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy ustalili podejrzaną o oszustwa internetowe. 38-latka usłyszała 19 zarzutów. Kobieta oferowała na portalu aukcyjnym baseny ogrodowe, a w rzeczywistości pokrzywdzeni po wpłaceniu pieniędzy, nie otrzymywali towaru. Kobiecie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledczy z legionowskiej komendy od kilku miesięcy prowadzili sprawę dotyczącą oszustw internetowych. Nieznany sprawca w 2019 roku oferował na portalu aukcyjnym baseny ogrodowe. Kiedy pokrzywdzeni wpłacili pieniądze kontakt ze sprzedającym urywał się. W ten sposób oszukanych zostało 19 osób na kwotę ponad 18 000 zł.

Funkcjonariusze ustalili podejrzaną. Okazała się nią 38-letnia mieszkanka powiatu legionowskiego. Dowody, jakimi dysponowali mundurowi, pozwoliły postawić kobiecie 19 zarzutów oszustwa. Teraz sąd zdecyduje o jej dalszym losie. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / ea / KPP Legionowo, fot. pixabay