Odnaleziono korale pana wójta. Kiedy zostaną przymocowane?

– To jest nowa szkoła, a odpadły z niej piorunochrony. Z daleka wygląda to obrzydliwie – mówi radny Arkadiusz Syguła. Kiedy gmina zabezpieczy budynek Szkoły Podstawowej w Chotomowie przed możliwymi skutkami uderzeń piorunów?

W dalszym ciągu nie zostały naprawione piorunochrony, które od kilku miesięcy zwisają z budynku chotomowskiej szkoły. Zniszczone piorunochrony, czyli zewnętrzna instalacja odgromowa, nie jest w stanie przyjąć i odprowadzić bezpiecznie prąd piorunowy do ziemi. Wiszące piorunochrony są również nieestetyczne. Jeden z radnych zauważył, że ludzie już je nazywają “koralami pana wójta”.

– Chciałbym poznać termin, kiedy zostanie to naprawione – powiedział na dzisiejszej sesji radny Syguła.

Wicewójt Marcin Michalski odpowiedział, że wystąpiono już do wykonawców w ramach naprawy gwarancyjnej, ale nie spotkało się to z żadną reakcją z ich strony. Sprawa została też skonsultowana z firmą, która jest dostarczycielem materiałów do szkoły i prawdopodobnie naprawa zostanie zlecona po weryfikacji ceny.

Dziwi jednak fakt, że już w pierwszym roku funkcjonowania, występuje kolejna niedoróbka w nowej szkole. Zastanawia również, dlaczego od miesięcy gmina nie może poradzić sobie z naprawą oderwanych piorunochronów. Co będzie, gdy podczas burzy – na skutek uderzeń piorunów i niesprawnej instalacji odgromowej – zniszczeniu ulegną np. komputery?

Jabłonna Dla Mieszkańców