Pożar w Benckiserze. Zadysponowano OSP Jabłonna

We wtorek, 28 kwietnia chwilę po godz. 11.00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie zakładu produkcyjnego Reckitt Benckiser w okolicy Bożej Woli. Na miejsce wezwano m.in. strażaków z OSP Jabłonna.

W czasie akcji gaśniczej doszło do rozszczelnienia cysterny kolejowej, wskutek czego poszkodowanych zostało kilku pracowników firmy. Strażacy przystąpili do gaszenia płonącej cysterny.

Do działań zadysponowano m.in. Kompanie Odwodową Powiatu Legionowskiego “Fabryka” w sile zastępów z JRG Legionowo, OSP Kałuszyn, OSP Kąty Węgierskie i OSP Jabłonna. Ponadto kierujący akcją gaśniczą poprosił Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratowniczej w Warszawie o przysłanie plutonu chemicznego. Ponieważ najbliższa jednostka chemiczna, zlokalizowana w Warszawie, w czasie akcji brała udział w innym zdarzeniu, na miejsce wysłano pluton z JRG Ostrołęka. Chemicy ocenili stopień zagrożenia oraz wyznaczyli strefę bezpieczeństwa, z której ewakuowano wszystkich ludzi. Jako wsparcie medyczne przybyła grupa ratowników PCK z Warszawy.

Jak informuje Nowodworski24, była to oczywiście symulacja prawdziwego zdarzenia, którą co jakiś czas przeprowadzają strażacy na terenie zakładu podwyższonego ryzyka, jakim jest firma Reckitt Benckiser.

Udział w ćwiczeniach: KW PSP Warszawa, KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki (2),  JRG Nowy Dwór Mazowiecki (4), OSP Psucin, OSP Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Zakroczym, JRG 10 Warszawa, JRG Legionowo, OSP Jabłonna, OSP Kałuszyn, OSP Kąty Węgierskie, JRG Ostrołęka (3), JRG Grodzisk Mazowiecki i jako zabezpieczenie rejonu powiatu nowodworskiego OSP Kazuń Polski.

Jabłonna Dla Mieszkańców