Od 10 października „strefa żółta” rozszerzona na cały kraj

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zapowiedział rozszerzenie „strefy żółtej” na terytorium całego kraju, co będzie się wiązało z dodatkowymi obostrzeniami. Od 10 października trzeba będzie m.in. nosić maseczki także na wolnym powietrzu.

– Podwojenie liczby zakażeń będzie zachodziło mniej więcej co trzy dni – powiedział premier.

Premier dodał również, że „zwiększy się liczba dostępnych łóżek” dla pacjentów chorych na COVID-19. – Chcemy działać wyprzedzająco, niejako uprzedzając negatywny scenariusz – mówił Mateusz Morawiecki.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało wprowadzenie nowych obostrzeń w strefach. W „strefie czerwonej” restauracje, puby i bary będą mogły pracować w godzinach 6.00-22.00, z wyjątkiem dostawy żywności i produktów wydawanych na wynos. Dodatkowo obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał już nie tylko w „strefie czerwonej”, ale również w „żółtej”. Nie trzeba będzie zakrywać ust i nosa m.in. w lasach, parkach i na plażach.

– Rozszerzenie strefy żółtej na cały kraj spowolni, niewątpliwie spowolni rozprzestrzenianie się koronawirusa – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

fot. Krystian Maj/KPRM