Obce osoby i samochody pod twoim domem? Możesz powiadomić policję

– Widzisz obce osoby i samochody „kręcące się” bez celu pod twoim lub sąsiada domem? Reaguj! Powiadom legionowskich policjantów – zachęcają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Wszyscy możemy mieć wpływ na wzrost poczucia bezpieczeństwa, wystarczy nasza właściwa reakcja, np. na osoby i samochody, które bez celu przebywają w rejonie naszych domów bądź też chodzą po klatkach schodowych i w rejonie bloków. Za każdym razem, kiedy takie osoby wzbudzą nasze podejrzenia, zgłośmy to na policję. Tego rodzaju zgłoszenia można przekazywać anonimowo, bezpośrednio do dyżurnego legionowskiej komendy pod numer telefonu 47-724-82-13.

– Bardzo często to państwa sygnały mają ogromny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Odpowiednia reakcja przyczynia się do zatrzymania sprawców. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja, dlatego kiedy widzimy w pobliżu miejsca naszego zamieszkania obcy samochód jeżdżący bez celu, bądź stojący zaparkowany poinformujmy o tym policjantów – mówią mundurowi.

Tak samo sytuacja przedstawia się w rejonie bloków. Obce osoby chodzące bez celu po klatkach schodowych, również powinny wzbudzić naszą czujność.

Tego typu zgłoszeń można dokonywać bezpośrednio i całkowicie anonimowo do dyżurnego legionowskiej komendy pod numer telefonu 47-724-82-13.

Podczas przekazywania zgłoszenia, starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów o podejrzanych osobach lub samochodach, np. markę i kolor pojazdu, numery rejestracyjne, a także ubiór osób, które wzbudzają nasze obawy.

Źródło: KPP Legionowo, fot. pixabay