Budują w Trzcianach. „Takiej inwestycji mogą nam zazdrościć w Jabłonnie i Chotomowie”

Na Sołeckiej w Skierdach i Żwirowej w Trzcianach trwa budowa ścieżki rowerowej i chodnika. Początkowo inwestycja miała kosztować około 1,9 mln zł, ale Urząd Gminy postanowił wybrać droższego wykonawcę za blisko 2,5 mln zł. – Dlaczego zwężono jezdnię kosztem pasa drogowego? – dopytują niektórzy mieszkańcy.

Przebudowa ul. Sołeckiej w Skierdach i ul. Żwirowej w Trzcianach początkowo miała zakończyć się w marcu 2021 roku, ale ostatecznie podjęto decyzję o przesunięciu tego terminu. Na odcinku o łącznej długości około 1,8 km został już wykonany nowy chodnik, zainstalowano także barierki oraz trwają ostatnie prace związane z budową ścieżki rowerowej. Powstaje także skrzyżowanie z wyniesioną powierzchnią, które ma spowolnić ruch u zbiegu z ul. Granitową w Trzcianach.

– Gmina ma rozmach. Takiej inwestycji mogą nam zazdrościć w Chotomowie. Naszej ścieżki rowerowej nawet nie ma co porównywać do tego czerwonego pasa w Jabłonnie. Widać, że wójt jest z Trzcian i nie żałuje pieniędzy na swoją miejscowość – mówi z zadowoleniem jeden z okolicznych mieszkańców.

W poprzednim roku Urząd Gminy jako wykonawcę tej inwestycji wybrał firmę APPIUS Inżynieria z Woli Aleksandra, ale po kilku tygodniach podjęto decyzję, że oferta na kwotę 1.860.867 zł jest rażąco za niska w stosunku do zamówienia i odrzucił ją. Wójt zdecydował, żeby podpisać umowę z firmą ROKOM z Warszawy na kwotę 2.484.600 zł.

Wąska jezdnia, latarnie na środku chodnika

Mieszkańcy przyjmują z zadowoleniem, że teraz mogą w bezpieczny sposób przemieszać się do swoich domów. Wielu jednak uważa, że zwężono jezdnię kosztem budowy ścieżki rowerowej, przez co kierowcy samochodów muszą być bardzo uważni podczas mijania się. Mieszkańcy zastanawiają się również, dlaczego chodnik wybudowano w taki sposób, że praktycznie wszystkie latarnie znajdują się na jego środku.