Nowy komendant policji w Legionowie

W ostatnią środę w obecności I zastępcy komendanta stołecznego policji na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie został powołany podinsp. Krzysztof Smela.

Szczególny charakter miała niedawna zbiórka kadry kierowniczej legionowskiej komendy. O godzinie 13.30 zastępca komendanta powiatowego policji w Legionowie podinsp. Krzysztof Chojnowski złożył meldunek I zastępcy komendanta stołecznego policji mł. insp. Piotrowi Berentowi, po czym z-ca naczelnika wydziału kadr komendy stołecznej policji podinsp. Tomasz Rylski odczytał rozkaz komendanta stołecznego policji mł. insp. dr Rafała Kubickiego dotyczący powołania podinsp. Krzysztofa Smelę na nowe stanowisko służbowe – komendanta powiatowego policji w Legionowie.

I zastępca komendanta stołecznego policji mł. insp. Piotr Berent o nowym szefie legionowskiej policji powiedział, że jest pewien, iż jego doświadczenie zawodowe z poprzednich jednostek oraz potencjał, który posiada przyczynią się do jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Nowy komendant podziękował komendantowi stołecznemu za obdarzenie go zaufaniem oraz zapewnił, iż uczyni wszystko, aby mieszkańcy powiatu legionowskiego czuli się nadal bezpiecznie. Wyraził głębokie przekonanie, iż współpraca z samorządami oraz innymi instytucjami układać się będzie na jak najlepszym poziomie.

Podinsp. Krzysztof Smela rozpoczął służbę w policji w 1994 roku w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa Praga-Północ, z którą był związany przez następnych kilka lat. W 2007 roku objął stanowisko eksperta Sekcji Sztabu Policji Stołecznego Stanowiska Kierowania Komendy Stołecznej Policji. Trzy lata później rozpoczął pracę na stanowisku eksperta Wydziału ds. Zabezpieczenia Prewencyjnego Biura Prewencji Komendy Głównej Policji. W 2012 roku został mianowany na stanowisko naczelnika Wydziału Wywiadowczo- Patrolowego Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Rok później podinsp. Krzysztof Smela został powołany na zastępcę komendanta Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz, a następnie mianowany na zastępcę naczelnika Stołecznego Stanowiska Kierowania Komendy Stołecznej Policji. Podinsp. Krzysztof Smela jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył również politologię w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku oraz studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania i Logistyki Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Wśród zainteresowań komendanta są lotnictwo, motoryzacja, historia i żeglarstwo. Nowy szef legionowskich policjantów jest żonaty, ma jedno dziecko.

Źródło: Policja