Nowy dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. Został nim rzecznik prasowy urzędu

Rozstrzygnięto nabór na dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jabłonnie. Stanowisko obejmie Michał Smoliński, dotychczasowy rzecznik prasowy Urzędu Gminy i jeden z najbardziej zaufanych urzędników wójta Jarosława Chodorskiego.

W poprzednim roku Rada Gminy wspólnie z wójtem podjęła decyzję o wyodrębnieniu Ośrodka Sportu i Rekreacji ze struktur Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie. Pokłosie tej decyzji było ogłoszenie naboru na nowe stanowisko dyrektora OSiR. W związku z pandemią koronawirusa, rozstrzygnięcie naboru przesuwało się jednak w czasie, ale w końcu 29 maja postępowanie rozstrzygnięto.

Nowym dyrektorem został Michał Smoliński – rzecznik prasowy Urzędu Gminy i kierownik Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej. Michał Smoliński jest jednym z najbardziej zaufanych urzędników obecnego wójta. Jako jeden z nielicznych kierowników nie pożegnał się z pracą w Urzędzie Gminy po przegranych wyborach w 2014 roku przez poprzednią wójt Olgę Muniak.

– W ramach naboru na stanowisko Dyrektora Ośrodka i Rekreacji w Jabłonnie wpłynęły trzy oferty aplikacyjne. Wybrany kandydat wykazał się dobrą wiedzą merytoryczną niezbędną do zatrudnienia na oferowanym stanowisku oraz uzyskał pozytywną ocenę z rozmowy kwalifikacyjnej – informuje wójt Jarosław Chodorski.