Nowe ścieżki rowerowe w Jabłonnie

Na początku października wójt Jarosław Chodorski podpisał umowy na budowę kolejnych dwóch odcinków ścieżek rowerowych. – Rozpoczynamy budowę ścieżek w ul. Akademijnej w Jabłonnie oraz wzdłuż drogi powiatowej Partyzantów/Chotomowska – informuje Urząd Gminy Jabłonna.

Jak informuje gmina, w najbliższym czasie rozpoczną się prace budowlane w ramach budowy ciągu pieszo-rowerowego w ul. Chotomowskiej w Jabłonnie i Partyzantów w Chotomowie. Asfaltowy ciąg zostanie wybudowany na odcinku od skrzyżowania ul. Modlińskiej i Chotomowskiej do kościoła w Chotomowie. Realizacją inwestycji zajmie się firma GRANAR z Warszawy, a koszt robót wyniesie 5.653.921 zł.

– Kolejną dobrą wiadomością dla miłośników dwóch kółek jest rozpoczęcie budowy ścieżki rowerowej oraz oświetlenia na ul. Akademijnej w Jabłonnie! Przystępujemy do realizacji 3 i 4 etapu inwestycji pod nazwą „Budowa drogi klasy Z (zbiorczej) ul. Akademijnej w miejscowości Jabłonna”. W 2019 roku inwestor zastępczy- Leroy Merlin wybudował drogę i chodnik, które połączyły osiedle Przylesie z ul. Zegrzyńską przy Leroy Merlin. Teraz Gmina wybuduje ścieżkę rowerową i oświetlenie. Ulicę oświetli 40 ledowych lamp. Prace w terenie rozpoczną się w najbliższym czasie – zapowiada Urząd Gminy.

Inwestycję zrealizuje firma APPIUS Inżynieria z Woli Aleksandra. Koszt robót to 862.500 zł.

W czasie realizacji inwestycji będą występowały utrudnienia w ruchu, urzędnicy proszą o zachowanie ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.