Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Porażka z Hutnikiem

Ostatnia kolejka obfitowała w wiele niespodzianek. Lider przegrał u siebie 1:4 z ŁKS Łochów, a czerwona latarnia ligi zespół Interu Warszawa ku wielkiemu zaskoczeniu pokonał Wkrę Pomiechówek 3:2. Wiślacy mieli nadzieję, że i im uda się sprawić małą niespodziankę w spotkaniu z MKS Hutnik Warszawa. Niestety nie udało się.

Zawodnicy z Bielan obok Mazura i rezerw Legionovii są wymieniani w gronie kandydatów do awansu szczebel wyżej. Mimo to Wisła prawie wygrała to starcie. Prawie, ponieważ do 66. minuty prowadziła 1:0 po golu Tomka Wierzbickiego i asyście jego imiennika Tomaszka. Wtedy to po dośrodkowaniu i wybiciu głową jednego z naszych zawodników, na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się gracz przyjezdny i piłka mimo interwencji Tomka Kokosińskiego, zatrzepotała w siatce a konkretnie w prawym dolnym rogu bramki Wisły. Od te pory, mimo kilku szans Wisły, to Hutnik złapał wiatr w żagle i dążył do zwycięstwa w niedzielnej konfrontacji i niestety to im się udało w 78. minucie, kiedy to po piekielnie mocnym uderzeniu jednego ze swoich zawodników, piłka ląduje w siatce gospodarzy. Mądra obrona wyniku przez przyjezdnych przy rozpaczliwych atakach Wisły spowodowała, że podopieczni Ryszarda Stromeckiego przegrali drugi mecz z rzędu. W ostatnich 5 spotkaniach Jabłonowskie Byki wygrały raz, trzy razy schodzili pokonani i raz podzielili się punktami.

Przebieg meczu Wisła – Hutnik:

4′ Akcja Hutnika lewą stroną boiska. Zbytnie wypuszczenie piłki przez zawodnika gości, wybicie Huberta Końskiego, które odbija się od pleców gracza przyjezdnych, przejęcie przez niego piłki, dośrodkowanie przed pole karne, strzał, ale daleko od bramki Tomka Kokosińskiego.

6′ Zagranie Mateusza Kowalskiego do Tomka Tomaszka, który odgrywa do swojego imiennika Wierzbickiego. Wbiegnięcie naszego zawodnika w pole karne, próba zagrania zostaje zablokowana przez zawodnika gości.

11′ Przejęcie piłki przez Tomka Tomaszka, mija dwóch graczy Hutnika, wpada w pole karne, płasko zagrywa do Mikołaja Kropicza, który niestety nie uderzył celnie i piłka w rękach bramkarza.

15′ Rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowanie Adama Fronczka, strzał głową Huberta Końskiego minimalnie obok bramki.

17′ 1:0 dla Wisły. Daleki wyrzut Tomka Tomaszka z autu. Żaden z zawodników Hutnika jej nie dosięga, co skrzętnie wykorzystał Tomek Wierzbicki posyłając piłkę do pustej bramki.

18′ Kolejny rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowanie Adama Fronczka przed pole karne głową wybija zawodnik Hutnika. Tam na strzał decyduje się Kropisz, ale obok bramki.

20′ Wyrzut z autu Maćka Lecha, piłka mija Kropicza, ale zza jego pleców wyłania się Wierzbicki. Dośrodkowanie Tomka i nad bramką głową uderza Łukasz Gałązka.

23′ Hutnik w ciągu dwóch minut oddaje dwa groźne strzały. Jeden z okolic 25 m a drugi ciut bliżej. W obu sytuacjach pewnie broni Kokosiński.

25′ Akcja Wisły. Zagranie Mateusza przed pole karne do Gałązki. Strzał Łukasza obok bramki.

31′ Rzut wolny dla Hutnika. Strzał pewnie broni nasz bramkarz.

32′ Kolejna indywidualna akcja Tomaszka. Nasz zawodnik po przejęciu piłki i przebiegnięciu z nią dobre 15 m przy obecności dwóch graczy gości, wbiega w pole karne i wykłada piłkę Wierzbickiemu, który nie trafia w dogodnej sytuacji. Sytuację próbuje uratować Kropisz, jednak jego strzał leci wysoko nad bramką.

34′ Akcja duetu Fronczek – Tomaszek. Tomek podaje do Adama, ten zagrywa mu piętą, strzał Toma niestety w boczną siatkę.

35′ Po chwili błąd jednego z naszych zawodników, który za słabo wybił piłkę, próbuje wykorzystać gracz przyjezdnych. Po przebiegnięciu kilku metrów jego strzał pewnie broni Kokosiński.

36′ Żółta kartka dla MKS Hutnik.

37′ Za faul żółtą kartką zostaje ukarany nasz kapitan Mateusz Kowalski.

42′ Po odebraniu piłki i wyjściu sam na sam z bramkarzem Tomek Tomaszek potężnym uderzeniem posyła piłkę obok bramki. To powinien być gol!

43′ Hutnik przed przerwą wyprowadził jeszcze dwie kontry, które wpierw zatrzymały się na Michale Banaszku, który wślizgiem zażegnuje niebezpieczeństwa przed dośrodkowaniem piłki ze strony gości a kolejna na Maćku Lechu, który dobrze odczytał zagranie zawodnika przyjezdnych i w porę przejął piłkę adresowaną na lewą stronę boiska.

45′ Koniec pierwszej połowy.

46′ Za krytykę sędziego żółtą kartką zostaje upomniany Łukasz Gałązka. Rzut wolny dla Hutnika. Strzał po ziemi mimo odbicia od naszego zawodnika pewnie broni Kokosiński.

47′ Kolejna fenomenalna akcja Tomaszka. Mijając dwóch zawodników, wbiega w pole karne, gdzie wystawia piłkę Kropiczowi, który nie trafia w piłkę. Po chwili dostaje ją Fronczek, który miał zamiar uderzyć pod poprzeczkę. Niestety strzał został zablokowany i tylko rzut rożny.

49′ Rzut wolny po faulu na Wierzbickim. Dośrodkowanie Mateusza wprost na głowę Huberta Końskiego. Strzał naszego zawodnika niestety nad bramką.

54′ Po złapaniu piłki przez Tomka Kokosińskiego, ten od razu uruchamia Kropicza. Mikołaj w pełnym biegu mija dwóch zawodników gości, zagrywa do Tomaszka, który mimo obecności zawodnika Hutnika oddaje strzał na bramkę. Piłkę pewnie wyłapuje bramkarz.

55′ Żółta kartka dla zawodnika Hutnika.

56′ Zmiana w Wiśle – schodzi Maciej Lech a wchodzi Łukasz Karczmarczyk.

57′ Wyrzut z autu Tomaszka. Głową Karczmarczyk, ale bramkarz broni.

58′ Strzał zawodnika Hutnika z ponad 30 m. Pewnie broni Tomek.

59′ Po dośrodkowaniu Mateusza w pole karne powstaje małe zamieszanie, gdzie wpierw strzał Karczmarczyka zostaje zablokowany, po chwili na ten sam manewr decyduje się Gałązka. W tym przypadku na posterunku był bramkarz gości.

62′ Rzut rożny. Dośrodkowuje Adam Fronczek, strzał Tomaszka nad bramką.

66′ 1:1 Korner dla Hutnika. Dośrodkowanie, głową piłkę wybija Koński na narożnik pola karnego, gdzie czeka bez asekuracji zawodnik Hutnika. Strzał i piłka ląduje w prawym dolnym rogu.

67′ Za faul na bramkarzu żółtą kartką zostaje ukarany Tomasz Tomaszek.

68′ Sprytne płaskie zagranie z rzutu rożnego przez zawodnika gości. Piłka mija prawie wszystkich w polu karnym, po czym dopada do niej gracz Hutnika. Strzał i w ostatniej chwili blokuje Banaszek. Hutnik dominuje.

71′ Z boiska schodzi Tomek Wierzbicki, a na jego miejsce pojawia się Łukasz Walczak.

73′ Po zagraniu Mateusza Kowalskiego w dogodnej sytuacji znalazł się Łukasz Karczmarczyk. Niestety nie miał komu zagrać, więc zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Nad bramką.

74′ Po stracie jednego z naszych zawodników na strzał z ponad 20 m decyduje się zawodnik gości. Obok bramki.

76′ Akcje wiślaków. Kowalski do Łukasza Walczaka, ten do Tomaszka, który oddaje piłkę Łukaszowi. Przerzut do Fronczka, który uderza na bramkę. Pewnie bramkarz.

78′ 1:2 Kolejny rożny. Dośrodkowanie, zbyt krótkie wybicie, potężny strzał i bramka dla Hutnika.

79′ Swojej szansy po raz kolejny szuka Karczmarczyk po zagraniu naszego kapitana. Nad bramką.

82′ Przerzut z lewej na prawą stronę przez graczy z Warszawy. Strzał. Broni Kokosiński.

84-93’ Hutnik się broni, czasami kontry a Wisła rozpaczliwie szuka bramki wyrównującej. Niestety po końcowym gwizdku to goście mogli cieszyć się z trzech punktów. Mieliśmy zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji, zostaliśmy skarceni – taka jest piłka, że wygrywa drużyna, która strzeli więcej bramek. Brawa do Hutnika za walkę do końca a my musimy wyciągnąć wnioski i w ostatnim meczu pokazać charakter i wolę zwycięstwa. Naszym przeciwnikom dziękujemy za dobrą lekcję i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach a co do naszej drużyny – panowie głowa do góry, walczymy! Każdy w was wierzy!

Wisła Jabłonna – MKS Hutnik Warszawa 1:2 (1:0)

Bramki: 17′ 1:0 Tomasz Wierzbicki (as. Tomasz Tomaszek), 66′ 1:1 MKS Hutnik Warszawa, 78′ 1:2 MKS Hutnik Warszawa

Skład: Tomasz Kokosiński – Piotr Masłyszew, Hubert Koński, Michał Banaszek, Maciej Lech (56′ Łukasz Karczmarczyk) – Adam Fronczek, Łukasz Gałązka, Mateusz Kowalski (C), Tomasz Wierzbicki (71′ Łukasz Walczak) – Mikołaj Kropicz – Tomasz Tomaszek. Pozostali rezerwowi: Bartłomiej Olszewski, Michał Szymczak, Adam Podgórski, Dawid Salwin, Łukasz Majewski.

Żółte kartki: Wisła – Mateusz Kowalski 37′ za faul, Łukasz Gałązka 47′ za niesportowe zachowanie, Tomasz Tomaszek 67′ za faul, Hutnik – 36′ i 55′