Nieuczciwi klienci wpadli na kradzieży sklepowej

Policjanci z legionowskiej patrolówki zatrzymali dwóch mieszkańców Pułtuska, którzy w jednym z marketów budowlanych – na terenie gm. Jabłonna – ukradli radio samochodowe, a następnie ukryli je w zakupionym towarze. Skradzione mienie zostało odzyskane, a zatrzymanym grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo obu mężczyzn ukarano mandatami za poruszanie się po markecie bez maseczek.

We wtorek, 1 marca, tuż po godzinie 8.00 dyżurny Komisariatu Policji w Jabłonnie odebrał zgłoszenie od ochrony jednego z marketów budowlanych o dwóch mężczyznach, którzy dokonali kradzieży radia. Skradziony sprzęt ukryli w zakupionym towarze, który szybko zapakowali do zaparkowanego przed sklepem volkswagena. W chwili kiedy ochrona poinformowała mężczyzn o tym, iż wiedzą, że w ich pojeździe znajduje się skradziony przedmiot, jeden z mężczyzn uciekł, a drugi został ujęty.

Po przybyciu na miejsce patrolu mundurowych, szybko okazało się, że w pojeździe znajduje się kradzione radio. Pierwszy 43-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji w Jabłonnie. Niespełna chwilę później w rękach mundurowych znalazł się wspólnik zatrzymanego, który uciekł ochroniarzom marketu. Obaj 43-latkowie usłyszeli zarzut kradzieży. Wartość strat została oszacowana na kwotę bliską 650 złotych.

Dodatkowo, mundurowi ukarali obu mężczyzn, mandatami karnymi, gdyż monitoring sklepu zarejestrował ich poruszających się po hali sklepowej bez maseczek ochronnych.

Za kradzież mieszkańcom Pułtuska grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

Źródło: mł. asp. Agata Halicka/rm/KPP Legionowo