Leroy Merlin zostaje w Rosji

– Sieć budowlanych marketów Leroy Merlin, należąca do francuskiej grupy Adeo, będzie nadal działać na rosyjskim rynku i może „zwiększyć dostawy swoich produktów” – podała agencja Interfax. – Funkcjonujemy tu w Polsce i nie mamy wpływu na działalność przedsiębiorstw w innych krajach – komentuje Leroy Merlin Polska.

– Nie planujemy zaprzestać działalności – napisali przedstawiciele Leroy Merlin w Federacji Rosyjskiej w liście do swoich partnerów biznesowych. Sieć sklepów w liście skierowanym do swoich partnerów biznesowych, który ujawniła RIA Novosti, poinformowała też, że nie dość, że sklepy Leroy Merlin będą działały na terenie Rosji jak dotychczas, to jeszcze w obliczu wycofania się firm o podobnym profilu sieć jest w stanie „zwiększyć dostawy i rozszerzyć asortyment”.

W mediach społecznościowych, po fali negatywnych komentarzy polskich użytkowników Twittera i Facebooka, pojawiło się oświadczenie Leroy Merlin Polska.

– Drodzy, jako Leroy Merlin Polska mamy wpływ na to co robimy w Polsce, dlatego nasze działania koncentrują się na pomocy ofiarom wojny. Prowadzimy ją od początku kryzysu, wspierając pracowników Leroy Merlin Ukraina, a także innych uchodźców, którzy zwracają się do nas o pomoc. Każdego dnia, nasi pracownicy przyjmują do swoich domów uchodźców, a my wspieramy jednych i drugich finansowo. Na ten cel przeznaczamy 4,5 miliona złotych. Część z tej kwoty przekażemy na wsparcie dla różnych organizacji pomocowych. Funkcjonujemy tu w Polsce i nie mamy wpływu na działalność przedsiębiorstw w innych krajach – informuje Leroy Merlin Polska.