W niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Już w niedzielę, 15 stycznia odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Tego dnia gminny sztab będzie zlokalizowany w gimnazjum w Chotomowie. Tam też na naszych mieszkańców będzie czekać wiele atrakcji.

W tym roku WOŚP zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Pediatria już po raz kolejny jest tematem Finału. Do tej pory na rzecz pediatrii ogólnej zagrano w czasie 11, 12 i 24. Finału.

-25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także  tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanego przez Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego odbędą się: loteria fantowa, kawiarenka, kiermasz książek, kiermasz przetworów, targ gier i zabawek, targ przysmaków, pokaz doświadczeń chemicznych, warsztaty ceramiczne, kącik pierwszej pomocy medycznej,  turniej piłki koszykowej, pokaz tańca i wiele innych atrakcji.

W niedzielę na terenie naszej gminy będą kwestowali wolontariusze ze specjalnymi puszkami. Zachęcamy do pomocy!

Jabłonna Dla Mieszkańców