Niedoszacowanie kosztów inwestycji. Wójt atakuje radnych

Wójt Chodorski zaatakował radnych na Facebooku, że żądają oświetlenia przystanków i przejść dla pieszych, chociaż nie zabezpieczają na to pieniędzy. Jak okazuje się, tylko w tym roku Rada Gminy zabezpieczyła 150.000 zł. Jest to jednak za niska kwota w związku z niedoszacowaniem kosztów inwestycji przez urzędników.

– (Radni – red.) żądają oświetlenia przystanków i przejść dla pieszych, choć nie zabezpieczają na to pieniędzy – napisał na swoim Facebooku wójt Jarosław Chodorski.

Po lekturze budżetu gm. Jabłonna okazuje się, że wójt wprowadził mieszkańców w błąd, ponieważ radni zabezpieczyli w nim 150.000 zł na wykonanie oświetlenia przejść dla pieszych i przystanków na potrzeby bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Z kolei w ubiegłorocznym budżecie zarezerwowali na wykonanie projektu 50.000 zł, ale zadanie nie zostało zrealizowane przez Urząd Gminy.

Mimo że radni od dawna dopytywali o inwestycję, urzędnicy nie traktowali jej jako priorytetowej i terminowej. Zimą potwierdził to wójt Chodorski. Prawdopodobnie późne ogłoszenie przetargu przyczyniło się do niedoszacowania kosztów inwestycji – po otwarciu ofert okazało się, że najbardziej atrakcyjna cenowo kształtuje się na poziomie 596.150 zł. Jest to kwota zdecydowanie wyższa aniżeli początkowo planowana. Wójt Chodorski zamiast unieważnić przetarg i ogłosić kolejne postępowanie, które obniży cenę lub zmniejszyć zakres prac, postanowił poprosić radnych o dołożenie 475.000 zł. Propozycja wójta jednak nie została przegłosowana, ponieważ sesja rady nie odbyła się.

Jabłonna Dla Mieszkańców