33-latek okradał sklepy w Chotomowie i Jabłonnie

Policjanci z komisariatu w Jabłonnie zatrzymali 33-letniego Marcina Ż. podejrzanego o to , że podczas dwóch wizyt w jednym z sieciowych marketów na terenie Chotomowa dokonał kradzieży różnych artykułów spożywczych, basenu rozporowego i tabletek do zmywarki na łączną kwotę 796 zł. Śledczy z Jabłonny ustalili, że mężczyzna działał w warunkach recydywy. 33-latek usłyszał zarzuty kradzieży i przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa oraz dobrowolnie poddał karze jednego roku pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek, w komisariacie w Jabłonnie pokrzywdzony przedsiębiorca złożył zawiadomienie o kradzieży z jego sklepu w Chotomowie różnych artykułów spożywczych. Z zawiadomienia wynikało m.in., że dwukrotnie skradziono ze sklepu alkohole i inne artykułu spożywcze, a także basen rozporowy i tabletki do zmywarki. Pokrzywdzony straty oszacował na 796 zł. Podejrzenia padały na nieznanego klienta sklepu.

Śledczy z komisariatu w Jabłonnie szybko ustalili kto mógł dokonywać kradzieży i podjęli starania, aby jak najszybciej zatrzymać podejrzewanego mężczyznę, który unikał kontaktu z policją.

Przedwczoraj policjanci z Jabłonny otrzymali sygnał, że będący w ich zainteresowaniu mężczyzna jest na terenie sklepu tej samej sieci, ale tym razem w Jabłonnie. Został tam ujęty przez ochronę sklepu, która podejrzewała go, że kilka dni wcześniej dokonał kradzieży alkoholu za 199 zł.

Ujęty w sklepie mężczyzna zdziwił się, gdy na miejsce zdarzenia przyjechał umundurowany patrol z Jabłonny, a policjanci zamiast wypisać mu mandat za kradzież alkoholu – co z uwagi na kwotę kwalifikowało ten czyn jako wykroczenie, poinformowali go, że jest zatrzymany jako podejrzany o przestępstwo –  wcześniejsze kradzieże w sklepie w Chotomowie.

Marcin Ż. w komisariacie w Jabłonnie usłyszał zarzuty kradzieży i przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa w sklepie w Chotomowie. Policjanci ustalili także, że mężczyzna działał w warunkach recydywy. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze jednego roku bezwzględnej kary pozbawienia wolności i wkrótce trafi za kratki.

Policjanci skierowali też wniosek do sądu o ukaranie Marcina Ż. za wykroczenie, kradzież alkoholu w sklepie w Jabłonnie.

KPP Legionowo