Nie pamięta o terminach, bo dokumentów jest za dużo

Wójt Jarosław Chodorski przyznaje, że nie radzi sobie z wypełnianiem ustawowego obowiązku, jakim jest terminowe przekazywanie dokumentów do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd już ukarał wójta grzywną.

23 października WSA wymierzył wójtowi grzywnę w wysokości 1.000 zł za nieprzekazanie w ustawowym terminie skargi wraz z aktami sprawy (kliknij TUTAJ, żeby przeczytać). Podczas listopadowej sesji wójt poinformował, że już uregulował grzywnę. W dalszym ciągu czekamy jednak na odpowiedź, czy ta została zapłacona z prywatnych pieniędzy J. Chodorskiego czy ze środków publicznych, na które składają się mieszkańcy gm. Jabłonna.

Mimo że wójt został ukarany przez sąd, w niedługim czasie nie przekazał do WSA kolejnych dokumentów. Czy można spodziewać się, że sąd nałoży następne kary na włodarza gm. Jabłonna?

– Jeżeli tych pism jest tak dużo, to jasne, że czasami można przeoczyć termin przekazania do WSA – tłumaczył na ostatniej sesji wójt Chodorski.

Przypomnijmy, że nie są to pierwsze przypadki, kiedy dokumenty są przetrzymywane w jabłonowskim urzędzie. W połowie roku urząd spóźnił się z odwołaniem od decyzji starosty legionowskiego, przez co pojawiła się groźba zapłaty odszkodowania w wysokości ok. 646.000 zł. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców