Przepadły środki zewnętrzne. Wojewoda odrzucił wniosek

Gmina Jabłonna nie otrzyma około 353 tysięcy złotych dofinansowania, o które starała się w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Wniosek przygotowany przez jabłonowskich urzędników został odrzucony.

– 30 listopada 2015 roku Pan Jacek Kozłowski – Wojewoda Mazowiecki, zatwierdził wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie zadań jednostek samorządu terytorialnego w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” na rok 2016 – informuje Urząd Wojewódzki.

Jabłonowski urząd znalazł się liście odrzuconych wniosków. Nasi włodarze ubiegali się o środki finansowe na przebudowę ul. Szkolnej w Jabłonnie na odcinku blisko 2,5 km. Gmina chciała wyłożyć na inwestycję ok. 353 tys. zł i czyniła starania o podobną kwotę dofinansowania. Wniosek został odrzucony z przyczyn formalnych, ponieważ nie przedstawiono dokumentów uprawniających do wykonania robót budowlanych.

Warto odnotować, że więcej szczęścia mieli nasi sąsiedzi z Legionowa. Zajęli oni drugie miejsce w rankingu i mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości ok. 1,5 mln zł na przebudowę ul. Sowińskiego wraz z wykonaniem elementów bezpieczeństwa ruchu w ul. Piłsudskiego. Na liście rankingowej znalazły się 144 projekty złożone przez samorządy.

Przypomnijmy, że wójt Chodorski w programie wyborczym zapowiadał m.in. realne zwiększenie nakładów na drogi poprzez większe zaangażowanie finansowania zewnętrznego.

Jabłonna Dla Mieszkańców