Nie ma pieniędzy na przebudowę wału. Przejął je Radom

Oddala się modernizacja wału wiślanego w gm. Jabłonna. Środki finansowe, które miały być przeznaczone na ten cel, będą wykorzystane na terenie Radomia. Przebudowa naszego wału nastąpi najwcześniej w 2020 roku?

Przypomnijmy, na początku kwietnia pisaliśmy, że Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych zlecił opracowanie wariantów przebudowy wału przeciwpowodziowego na odcinku o długości ok. 19 km od Jabłonny do Nowego Dworu Mazowieckiego. Istniała szansa, by projekt przebudowy wału został opracowany jeszcze w tym roku.

Na majowej sesji Rady Gminy okazało się, że projekt na pewno nie zostanie opracowany w tym roku. Nie wiadomo, czy również w kolejnym. Powód? 600.000 zł, które miały zostać przeznaczone na powstanie dokumentacji wału łączącego Jabłonnę z Nowym Dworem Mazowieckim, przesunięto na inwestycje w Radomiu. Według Tadeusza Kilisia z Inspektoratu WZMiUW w Nowym Dworze Mazowieckim, przebudowa wału może nastąpić najwcześniej po 2020 roku.

W tym roku będą jedynie wykonane naprawy bieżące oraz dwukrotne koszenie wału. Ponadto przewidziano do wycięcia 70 drzew i 40 konarów drzew. Wał na wysokości pól golfowych będzie remontowany dopiero po wycięciu wspomnianych nasadzeń.

Jabłonna Dla Mieszkańców